Home Kategorie Zdrowie Maseczki OBOWIĄZKOWE na weselach! Jest nowe rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia

Maseczki OBOWIĄZKOWE na weselach! Jest nowe rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia

Maseczki OBOWIĄZKOWE na weselach! Jest nowe rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce. Co z weselami? Czy na weselu trzeba mieć założoną maseczkę? Okazuje się, że tak! Pandemia już od dłuższego czasu krzyżuje plany parom młodym i ich gościom. Niestety.

Teraz znowu pojawiły się kolejne przeszkody. Z rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia wynika, że osoby, które bawią się na weselu muszą mieć zasłonięte usta i nos! Czy ma to sens? Sami oceńcie.

Od soboty, 10 października w całej Polsce obowiązują nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Cały kraj został objęty żółtą strefą, co oznacza, że zakrywanie ust i nosa jest obowiązkowe wszędzie w przestrzeni publicznej. Doszły też inne restrykcje, które zostały jeszcze zaostrzone w powiatach, które znalazły się w strefie czerwonej. Przepisy zostały doprecyzowane przez Ministerstwo Zdrowia w specjalnie wydanym rozporządzeniu, które uchwyciło też wesela.

To może Cię zainteresować:  Zabił 4-miesięczną córeczkę. „Chciał oglądać mecz, ale dziewczynka kaprysiła”.

Doprecyzowane przepisy zostały podzielone na kategorie, gdzie wyjaśnione jest jakie ograniczenia obowiązują. Ciekawe wnioski nasuwają się po przeczytaniu nowych zasad obowiązujący na weselach, komuniach, konsolacjach i innych uroczystościach rodzinnych oraz przyjęciach okolicznościowych.

Jak to należy interpretować? Ano bardzo prosto.  Mianowicie na weselach będziecie musieli mieć założone maseczki, żeby móc wziąć udział w imprezie. Podczas wesela trzeba mieć maseczkę, którą możemy ściągnąć tylko podczas spożywania posiłku. Tak wynika z rozporządzenia. Ministerstwo Zdrowia nie doprecyzowało jednak czy podczas tańca też musimy mieć maseczkę czy też nie. A to oznacza, że wciąż pozostaje wiele niedomówień i nieścisłości. Ciężko, prawda?

Laserowa korekcja wzroku
Laserowa korekcja wzroku
1 650,00 zł
851,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Laserowa korekcja wzroku (od 1650 zł) w Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz