Home Kategorie Porady Znamy sposoby na dezynfekcje maseczek. To prostsze, niż myślisz.

Znamy sposoby na dezynfekcje maseczek. To prostsze, niż myślisz.

Znamy sposoby na dezynfekcje maseczek. To prostsze, niż myślisz.

Chociaż obecnie maseczki nie są już trudno dostępnym towarem, warto dbać o te, które mamy w domu.

Nie chcemy ryzykować zdrowia, a w tym samym momencie nie mamy czasu na długie pranie w wysokiej temperaturze i suszenie maseczki? Mamy dobre wieści. Są sposoby na to, aby zdezynfekować maseczkę w zaledwie kilka minut.

#1. Z użyciem piekarnika

Za jeden z najskuteczniejszych sposobów dezynfekcji masek uznaje się dekontaminację gorącym powietrzem. Chociaż brzmi to nieco onieśmielająco, sposób ten jest banalnie prosty w wykonaniu. Maseczkę należy wsadzić do piekarnika rozgrzanego do 70 stopni z włączonym termoobiegiem. Po pół godziny maseczka będzie ponownie zdatna do użycia. Zaleca się jednak, aby nie kłaść jej bezpośrednio na blasze lub kratce. Maskę należy położyć w naczyniu żaroodpornym lub na folii aluminiowej, aby uniknąć zajęcia się materiału.

#2. Z użyciem pary wodnej

Wystawienie maseczki na 10 minut działania pary wodnej z gotującej się wody również jest dobrym sposobem na jej dezynfekcję.

To może Cię zainteresować:  Raport Ministerstwa Zdrowia o koronawirusie. Jest gorzej niż wczoraj.

Uwaga: Chociaż mogłoby się wydawać inaczej, moczenie maski w wysokoprocentowym alkoholu lub choćby najkrótsza dezynfekcja produktami na bazie chloru, obniża zdolność filtracji, a maska nie dość, że nie spełnia swoich funkcji, to jeszcze staje się toksyczna i szkodliwa dla zdrowia.

Nie poleca się też dezynfekowania masek w mikrofalówce. Niektóre materiały, z których są wykonane maseczki, mogą ulec zniszczeniu.

Wybielanie i remineralizacja zębów
Wybielanie i remineralizacja zębów
149,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybielanie zębów lampą LED (od 99 zł) wraz z remineralizacją (od 149 zł) w White & Beauty w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz