Home Kategorie Ludzie Sasin: problemem jest zaangażowanie części personelu medycznego

Sasin: problemem jest zaangażowanie części personelu medycznego

Sasin: problemem jest zaangażowanie części personelu medycznego

Dysponujemy odpowiednią liczbą łóżek szpitalnych czy respiratorów. Sytuacja jest zupełnie inna niż wiosną i w żadnym wypadku nie można mówić, że ten czas został zmarnowany” – mówił Sasin.

Dodał jednak, że występują problemy, jak chociażby “zaangażowanie” części personelu medycznego. We wtorek po południu odbędzie się wideokonferencja premiera Mateusza Morawieckiego z politykami opozycji, na której omówiona ma być sytuacja związana z rozwojem epidemii COVID-19.

Na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia wicepremier Jacek Sasin podkreślił, że dobrze byłoby, aby w sprawie koronawirusa znaleźć “pewien konsensus”. Jego zdaniem, właśnie o chęci “budowania konsensusu” świadczy zaproszenie opozycji do rozmów. Twierdził, że nie jest to temat do walki politycznej.

To może Cię zainteresować:  Uzdrawiający dotyk refleksologii. Leczy cukrzycę, stwardnienie rozsiane i stres.

W rozmowie przytoczono też zarzuty niektórych przedstawicieli opozycji, zgodnie z którymi premier “zmarnował lato”, zajmując się rekonstrukcją rządu zamiast pandemią. Według Sasina nie jest to prawdą.

Wicepremier przekonywał, że w tym momencie dysponujemy odpowiednią liczbą łóżek szpitalnych, respiratorów oraz innych środków medycznych. – “To jest zupełnie inna sytuacja niż była wiosną i w żadnym wypadku nie można mówić, że ten czas został zmarnowany” – powiedział.

– “Oczywiście występują problemy, tym problemem jest chociażby zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy. Niestety występuje taki problem, jak brak woli części środowiska lekarskiego – chcę to podkreślić wyraźnie: części. Oczywiście bardzo wielu lekarzy, pielęgniarek, personelu medycznego z wielkim poświęceniem wykonuje swoje obowiązki, ale część tych obowiązków wykonywać nie chce” – stwierdził. Co o tym sądzicie?

Dieta Standard, Vege, Sport
Dieta Standard, Vege, Sport
107,00 zł
162,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Dieta Standard lub Vege z dostawą od 107 zł i więcej opcji z firmą Smakofit Catering Dietetyczny (do -34%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz