Home Kategorie Życie Szkoły zostają zamknięte! Bunt dyrektorów placówek oświatowych

Szkoły zostają zamknięte! Bunt dyrektorów placówek oświatowych

Szkoły zostają zamknięte! Bunt dyrektorów placówek oświatowych

Szkoły zostają zamknięte, informuje Dziennika Gazeta Prawna. W Warszawie LO im. Jana Sobieskiego zawiesiło naukę stacjonarną na dwa dni samodzielnie, bez decyzji sanepidu.

DGP 13 października podał, że takich decyzji zapadło w polskich szkołach więcej i przekazuje anonimowe wypowiedzi nauczycieli i dyrekcji, którzy tłumaczą, dlaczego decydują się na działanie na własną rękę, bez decyzji sanepidu. Widać że mają dość.

Z wypowiedzi pedagogów wynika, że najczęstszym problemem jest brak kontaktu z sanepidem lub brak decyzyjności sanepidu, który według nich naraża bezpieczeństwo dzieci. Dlatego też postanowili wziąć sprawy we własne ręce.

Związek Nauczycielstwa Polskiego jest informowany o zamknięciach kolejnych placówek nie decyzją sanepidu, a dyrekcji. Z dnia na dzień jest coraz gorzej.

To może Cię zainteresować:  Sieć 5G jak „wsadzenie głowy do mikrofalówki”? Naukowcy tłumaczą, czy to bezpieczne.

Dyrektorzy coraz częściej łamią zalecenia sanepidu, albo podejmują sami decyzje, gdy nie są w stanie się do niego dodzwonić. Kolejne placówki samodzielnie zdecydowały, że wszyscy uczniowie przechodzą na nauczanie zdalne. Magdalena Kaszulanis ze Związku Nauczycielstwa Polskiego w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną przyznała, że związek wie o coraz większej ilości szkół, które zamykają się, nie czekając na decyzję sanepidu, mimo że wywołuje to kłopoty prawne. Czy należy im się dziwić w tej sytuacji? Raczej nie.

DGP przytacza sytuację, jaka miała miejsce w polskiej szkole: jedna z nauczycielek zgłosiła, że nie ma węchu i smaku, kilka godzin później zgłosiła to następna nauczycielka. Dyrekcja powiadomiła sanepid, a ten poprosił, by nic nie mówić rodzicom i dzieciom, dopóki za kilka dni nie pojawią się wyniki testów. Jak widać, szkoły zaczynają się buntować.

12-etapowy zabieg
12-etapowy zabieg
99,99 zł
220,00 zł
90 dni
do końca oferty!
12-etapowy zabieg ze śluzem ślimaka na twarz i okolice oczu za 99,99 zł zamiast 220 zł w Hialuron (do -58%)

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz