Home Kategorie Życie Nowak o pedofilii w kościele: Wierni są zdemoralizowani

Nowak o pedofilii w kościele: Wierni są zdemoralizowani

Nowak o pedofilii w kościele: Wierni są zdemoralizowani

– “Kościół myśli przede wszystkim o sobie i wychodzi z prymitywnego założenia, że jeśli schowamy brudne ręce do kieszeni, to ludzie nie będą ich widzieć” – mówi adwokat Artur Nowak o pedofilii w kościele.

– “Kościół jest wyjęty spod prawa powszechnego. Posługuje się autonomiczną procedurą sądową w tego typu sprawach. To nie ma nic wspólnego z zasadami, które towarzyszą normalnym procesom, czyli jawności i bezpośredniości” – dodaje.

– “Pokrzywdzeni nadal nie mają dostępu do akt, są traktowani jako osoby pokrzywdzone, które są wyłącznie świadkami“- dodał.

– “Mam wrażenie, że ujawnienie każdej tego typu afery to dziesiątki, może kilka tysięcy osób, które przestają chodzić do kościoła. Mam wrażenie, że nasz episkopat popełnia wszelkie możliwe błędy i się na nich nie uczy. Robi wszystko, żeby ludzi od siebie odrzucić” – stwierdził Nowak.

– “Wierni są zdemoralizowani. Nie chcą żadnych wyjaśnień. Przecież to jest ich Kościół. To pokazuje jakość Kościoła. Jest coraz więcej osób, które nie chcą być w takim Kościele, bo w ich przekonaniu nie ma on nic wspólnego z jakąś misją” – dodaje Nowak. Co sądzicie o tym stanowisku?

Skok spadochronowy z 4000 m
Skok spadochronowy z 4000 m
659,00 zł
750,00 zł
6 dni
do końca oferty!
Skok w tandemie z 4000 metrów z widokiem na góry za 659 zł w Szkole Spadochronowej Skydive Nowy Targ (zamiast 750 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz