Home Kategorie Życie Przerażający trend na TikToku. Rzucają dziećmi, żeby zebrać lajki!

Przerażający trend na TikToku. Rzucają dziećmi, żeby zebrać lajki!

Przerażający trend na TikToku. Rzucają dziećmi, żeby zebrać lajki!

Socjologowie biją na alarm! To, co się dzieje w internetowej przestrzeni na Tik Toku jest przerażające! Na popularnej platformie właśnie pojawił się nowy trend polegający na… rzucaniu dziećmi.

Tak dobrze słyszeliście, TikTok po raz kolejny bije granice dobrego smaku. Najpierw jest piosenka: “Nie kochanie, nie możemy mieć dziecka. Jeśli nie wykonasz planu B, s***, to jest plan C“. Po odśpiewaniu tych słów, dzieci… są rzucane!

To co się dzieje w tej aplikacji jest zwyczajnie chore. Tik Tok to popularna wśród dzieci i młodzieży aplikacja, dzięki której wrzuca się do sieci nagrywane przez siebie video. Krótkie filmiki biją w sieci rekordy popularności. Często przypominają minutowe teledyski, bo w tle gra muzyka, a osoba na filmie po prostu do niej tańczy. Ludzie często szukają sposobu, jak nabić sobie popularność na TikToku. Niektóre z tych trendów są potworne.

To może Cię zainteresować:  Ciężarna straciła przytomność po wypiciu glukozy z apteki. Nie żyje ona i dziecko.

Tym razem na tik toku pojawiło się coś równie przerażającego. Po piosence: “Nie kochanie, nie możemy mieć dziecka. Jeśli nie wykonasz planu B, s***, to jest plan C“, dorosły rzuca swoim dzieckiem.

Pod filmikami sypią się lajki.  – “To patolajki” – nazywa sprawę po imieniu prof. Jakub Andrzejczak, socjolog wychowania z WWSSE. Ale bardziej niż osobami publikującymi takie filmy, socjolog martwi się nikim innym, tylko ich widzami.

Są to w większości młodzi ludzie, u których umiejętności emocjonalno-społeczne dopiero się kształtują. Jako dorośli, dajemy coraz częściej ciche przyzwolenie na korzystanie przez dzieci z tych przestrzeni świata cyfrowego, w których znajdują one treści nieodpowiednie dla ich rozwoju – mówi Andrzejczak. Jego zdaniem dzieci, zamiast oglądać, jak dorośli zbierają polubienia za rzucanie innymi dziećmi, powinny w tym czasie kształtować umiejętności współodczuwania, kontrolowania emocji czy przewidywania konsekwencji działań. – Ta edukacja nie może się jednak odbywać w świecie wirtualnym, ponieważ – jak mamy okazję się przekonać – ten promuje zachowania całkowicie sprzeczne z normami obowiązującymi w świecie rzeczywistym” – mówi socjolog.

Auto-Spa dla autka
Auto-Spa dla autka
89,99 zł
180,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Profesjonalne i kompleksowe mycie z zewnątrz oraz czyszczenie wewnątrz w pakiecie od 89,99 zł w Auto-Flash (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
32

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz