Home Kategorie Życie 15-latek skuty w kajdanki za palenie papierosa przed szkołą. Policja: “Rodzice nie wnieśli uwag do interwencji”

15-latek skuty w kajdanki za palenie papierosa przed szkołą. Policja: “Rodzice nie wnieśli uwag do interwencji”

15-latek skuty w kajdanki za palenie papierosa przed szkołą. Policja: “Rodzice nie wnieśli uwag do interwencji”

Policja w Słupsku chce ukarania 15-latka za podawanie fałszywych danych osobowych, ucieczkę przed patrolem i palenie papierosów. Sprawa trafi do Sądu Rodzinnego.

Cała sprawa pewnie nie wzbudziłaby zainteresowania. W końcu takie rzeczy często się zdarzają. Problem jest jednak inny, mianowicie jest nim to jak dokładnie wyglądała owa interwencja policji.

Patrol policji na prośbę dyrekcji Zespołu Szkół Agrotechnicznych sprawdzał zachowanie młodzieży przez szkołą. Funkcjonariusze chcieli wylegitymować jednego z uczniów, który palił papierosa. Chłopak podał się za 17-latka i dwukrotnie przekazał policjantom fałszywe imię i nazwisko.

To może Cię zainteresować:  Rzecznik ministerstwa zdrowia bez maseczki ochronnej. Tłumaczy dlaczego.

Gdy ci ustalili, że taka osoba nie figuruje w bazie danych, uczeń zaczął uciekać. Policjanci złapali nastolatka i założyli mu kajdanki. W gabinecie dyrektora szkoły okazało się, że uczeń ma 15-lat. Wtedy kajdanki zdjęto i wezwano rodziców ucznia.

– “Kierujemy wniosek do sądu rodzinnego, bo wprowadzanie w błąd policji to wykroczenie. Chcemy również, by sąd zajął się paleniem papierosów przez 15-latka, bo to przejaw demoralizacji” – poinformowała oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku Monika Sadurska.

Z drugiej strony na wielu portalach społecznościowych pojawiły się komentarze, że policjanci przesadzili z tą interwencją. Czy tak było w rzeczywistości? To pozostawiamy do waszej indywidualnej oceny.

Kompleksowe oczyszczanie twarzy
Kompleksowe oczyszczanie twarzy
69,99 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie twarzy (od 69,99 zł) oraz szyi i dekoltu (od 99,99 zł) w Pracowni Urody w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz