Home Kategorie Życie Rząd zmarnował czas w kwestii przygotowania szkół. Zapłacą za to dzieci, rodzice i nauczyciele.

Rząd zmarnował czas w kwestii przygotowania szkół. Zapłacą za to dzieci, rodzice i nauczyciele.

Rząd zmarnował czas w kwestii przygotowania szkół. Zapłacą za to dzieci, rodzice i nauczyciele.

Wzrost zachorowań na koronawirusa wśród uczniów i przechodzenie kolejnych szkół na nauczanie zdalne staje się znaczące. W pierwszym tygodniu września z tego rozwiązania korzystało 50 placówek.

Obecnie jest ich już 1100. Eksperci są przekonani, że w ślad za tym spadnie aktywność zawodowa rodziców, którzy będą zmuszeni zostać w domu, co z kolei odbije się na całej gospodarce.

Od początku roku szkolnego co tydzień kilkaset nowych szkół przechodzi na nauczanie zdalne bądź hybrydowe. Sytuacja z każdym dniem staje się coraz gorsza.

– “Byłbym zadowolony, gdyby liczba szkół, które rezygnują z tradycyjnej nauki z powodu pandemii, nie przekraczała tygodniowo 100, niestety obecnie na zdalne nauczanie co tydzień przechodzi kilkaset placówek” – mówi Sławomir Broniarz.

– “Ministerstwo nauki twierdzi, że to niewielki odsetek i dodaje, że część pracuje w hybrydzie. Ja jednak nie mam pewności, czy nie dotyczy to jednak faktu, że cała szkoła przeszła na naukę zdalną. Chcę też podkreślić, że szkół mamy w Polsce 26 tys., jeśli natomiast liczy się wszystkie placówki łącznie z przedszkolami, to wtedy rzeczywiście jest ich ponad 40 tys.” – powiedział.

To może Cię zainteresować:  Ojciec usłyszał krzyk 3-letniej córki. Kiedy przybiegł do pokoju, dziewczynka była cała we krwi.

Broniarz odpowiedział też na rzekome zarzuty, jakoby to nauczycielom zależało na nauce zdalnej:

– “My chcemy pracować normalnie w szkołach. Jesteśmy zwolennikami powrotu do tradycyjnego nauczania. Ale tam, gdzie istnieje rzeczywiście duże ryzyko, dyrektor może podjąć decyzję o nauczaniu zdalnym” – stwierdził.

Zaznacza jednak, że musimy mieć pewność, że nauczanie zdalne nie stanie się fikcją. Aby tak było, każde dziecko i każdy nauczyciel musi mieć komputer i dostęp do szerokopasmowego internetu. A tak nie jest. Czyli jest źle.

– “Rząd zmarnował ten czas, przede wszystkim nie przeprowadził szybkiego remanentu. Co mamy, a czego nie mamy, co trzeba pożyczyć” – mówi prezes ZNP.

To może Cię zainteresować:  Egzekucja 19-latka i 23-latki w RPA. Zamordowano ich w biały dzień na autostradzie.

– “Trzeba było te dwa miliardy, które poszły na TVP, zamienić na 2 mln komputerów i mielibyśmy temat załatwiony, aczkolwiek pozostaje jeszcze kwestia zasięgu internetu. Obecnie 2 tys. miejscowości jest pozbawionych dostępu do internetu szerokopasmowego, mieszkające tam dzieci praktycznie nie mają możliwości uczyć się zdalnie” – dodaje.

Wyszczuplanie i usuwanie cellulitu
Wyszczuplanie i usuwanie cellulitu
49,99 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet 5 zabiegów na wybranych urządzeniach za 49,99 zł i więcej w Fit Dance Fun Beauty w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz