Home Wideo Ksiądz ze Śląska namawia wiernych do zdejmowania maseczek. „Nosząc je można się zatruć”.

Ksiądz ze Śląska namawia wiernych do zdejmowania maseczek. „Nosząc je można się zatruć”.

Ojciec Daniel Galus, który prowadzi Pustelnię w Czatachowej, wezwał wiernych do zdejmowania maseczek w kościele. Twierdzi, że „można się w nich zatruć”.

Kontrowersyjny duchowny zachęcał też wiernych, aby przed zakażeniem chronili się poprzez używanie wody święconej…

Wierni uczestniczący w nabożeństwach religijnych muszą mieć zakryte usta i nos. Z tym nie zgadza się jednak o. Daniel Galus z Pustelni Czatachowa niedaleko Częstochowy. W trakcie nabożeństwa wezwał wiernych do zdejmowania maseczek.

– „Są takie przypadki w jednym z kraju, gdzie kilkoro dzieci zmarło, bo nosiło maseczki. Można się tylko zatruć nosząc maseczkę w kościele, czy też na zewnątrz. Dlatego taka moja prośba, by jej nie nosić, dla swojego zdrowia właśnie i bezpieczeństwa” – mówił o. Daniel.

Jak twierdzi, zdjęcie maseczki pozwala modlić się „w wolności, spokoju i z radością”. Zdaniem duchownego obowiązek nakładania maseczki jest przejawem zniewolenia.

To może Cię zainteresować:  Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie noszenia maseczek.

– „Jak można tak wielbić Pana Boga? Nie da się. Wszystko będzie tłumione. Niektórzy chcą, żebyśmy wydawali z siebie jakieś pogrzebowe jęki. Chcą nas zgasić, zniewolić, przeszkadzać nam się modlić. A my będziemy się tutaj modlić tak jak Pan chce. A Pan chce, byśmy się modlili się w wolności, bez masek” – mówił.

Ksiądz polecił również wiernym, aby przed zakażeniami chronili się poprzez używanie wody święconej.

– „Jeżeli nie chcecie zakazić ani mnie, ani członków wspólnoty to proszę bardzo. Tutaj jest kropielnica. Odkażajcie się, bardzo proszę, ile się da” – zachęcał.

To może Cię zainteresować:  Kiedy skończy się epidemia koronawirusa w poszczególnych województwach? Znamy konkretne daty.

Wideo ze słowami duchownego pojawiło się w Internecie. “Nowa Trybuna Opolska” potwierdziła w sekretariacie pustelni autentyczność nagrania.

Działalność o. Galusa od lat wzbudza kontrowersje, również pośród jego przełożonych. W 2017 metropolita częstochowski abp Wacław Depo zakazał księżom i osobom świeckim udziału w spotkaniach modlitewnych w Czatachowej. W tym samym roku taki komunikat, w imieniu bp. Piotra Libery, wystosował kanclerz kurii płockiej ks. dr Piotr Grzywaczewski. W 2014 r. uczynił to bp Andrzej Czaja, ordynariusz opolski.

Spacer z alpakami
Spacer z alpakami
29,99 zł
40,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Alpakoterapia: spacer z alpakami dla 2 osób od 24,99 zł i więcej opcji w Ośrodku Ikarion (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz