Home Kategorie News Rząd wprowadzi nowe obostrzenia? Wśród pomysłów m.in. zakaz wesel i sprzedaż alkoholu tylko po 19:00.
6.58K

Rząd wprowadzi nowe obostrzenia? Wśród pomysłów m.in. zakaz wesel i sprzedaż alkoholu tylko po 19:00.

Rząd wprowadzi nowe obostrzenia? Wśród pomysłów m.in. zakaz wesel i sprzedaż alkoholu tylko po 19:00.

Nowe obostrzenia w obliczu drugiej fali pandemii? Według Polsat News rząd rozważa wiele opcji.

Wśród pomysłów miał pojawić się m.in. całkowity zakaz organizowania wesel, sprzedaż alkoholu tylko do 19:00, ograniczenie działalności lokali gastronomicznych i częściowy powrót nauki zdalnej.

Jak podkreślają dziennikarze Polsat News, są to na razie tylko koncepcje, a żadne decyzje w tym zakresie jeszcze nie zapadły. Konkretne kroki, które podejmie rząd będą ogłoszone w najbliższym czasie.

Dziennikarze twierdzą, że rządzący rozważają o wiele bardziej radykalne scenariusze. Wśród nich jest m.in. powrót do trybu nauki zdalnej, całkowity zakaz organizacji wesel. Na posiedzeniu dyskutowano m.in. o tym czy zakaz ma być wprowadzony w całym kraju, czy tylko w strefach czerwonych. Biorąc pod uwagę obecne liczby – czyli kilka tysięcy zakażeń SARS-CoV-2 dziennie – możliwa jest pierwsza opcja.

To może Cię zainteresować:  Już 26 ofiar śmiertelnych w Polsce. Liczba zakażonych stale rośnie.

Rozważany jest też powrót do organizacji imprez masowych bez publiczności. Miałyby to być np. mecze bez wstępu dla kibiców. Dodatkowo rząd myśli o czasowym zakazie korzystania z targowisk.

– „Sprzedawcom, którzy tam pracują, miałyby wówczas zostać wypłacone rekompensaty. Kolejnym pomysłem, który przewijał się w rozmowach, ma być ograniczenie zgromadzeń do 9 osób” – informuje Polsat News.

Jeśli chodzi o szkoły, które obecnie są sporym odsetkiem ognisk koronawirusa, przedstawiciele rządu myślą nad wprowadzeniem zdalnego trybu nauczania dla uczniów powyżej 12 roku życia.

To może Cię zainteresować:  Obostrzenia będą szybciej niż zakładano, a policjanci wrócą na ulice

Kolejny scenariusz (na razie tylko rozważany) to ograniczenie działalności sklepów monopolowych do konkretnej godziny. Jak informuje źródło Polsatu, mówi się w tym kontekście o godzinie 19:00. Chodzi też o zakaz sprzedaży alkoholu po tej godzinie na stacjach benzynowych. Ograniczenie działalności rozważane jest też wobec lokali gastronomicznych – do godziny 21:00.

Kolejna kwestia dotyczy cmentarzy i takich miejsc, jak kluby fitness, gdzie również dochodzi do zgromadzeń. Obostrzenia dotyczące cmentarzy są szczególnie ważne ze względu na zbliżający się dzień Wszystkich Świętych. Na ten temat na razie nie ma żadnych informacji. Wstępnie wiadomo jednak, że rządzący nie mają zamiaru zamykać cmentarzy.

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz