Home Kategorie Ludzie Prokuratura zabezpieczyła majątek Leszka Cz. Wiemy o jakie kwoty chodzi

Prokuratura zabezpieczyła majątek Leszka Cz. Wiemy o jakie kwoty chodzi

Prokuratura zabezpieczyła majątek Leszka Cz. Wiemy o jakie kwoty chodzi

Śledczy zabezpieczyli potężną część majątku miliardera Leszka Cz. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, chodzi o mienie o wartości co najmniej kilkudziesięciu milionów złotych.

W piątek zostanie także podjęta decyzja o ewentualnym aresztowaniu biznesmena. O zabezpieczeniu majątku Leszka Cz. jako pierwsze poinformowało radio RMF FM. Jedyne, co usłyszeliśmy, to – “kwota jest niebagatelna, robi wrażenie, jednak jest niższa niż suma szkody wyrządzonej klientom banku” – przekazano.

Rozgłośnia twierdzi, że prokuratura chce mu postawić zarzuty dotyczące oszustwa na szkodę klientów banku w wysokości blisko 130 mln zł, a także działania na szkodę spółki w kwocie ponad 80 mln zł. Chodzi o aferę GetBack. Są to bardzo poważne zarzuty.

To może Cię zainteresować:  Żona Piotra Żyły martwi się o dzieci. „Nie wiem, czy zasługują, żeby on był ich ojcem”.

W piątek w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia odbędzie się posiedzenie aresztowe ws. Leszka Cz. Wniosek skierowała Prokuratura Regionalna w Warszawie, która prowadzi śledztwo ws. afery GetBack.

– “Z ustaleń śledztwa wynika, że Pan Leszek Cz. jako Przewodniczący Rady Nadzorczej Idea Bank S.A. oraz osoba faktycznie nim zarządzająca, poprzez wyrażanie zgody umożliwił zorganizowanie i prowadzenie sprzedaży obligacji GetBack SA w sieci Idea Bank S.A., za pośrednictwem którego obligacje GetBack S.A. nabyło blisko 2000 osób za kwotę 731 mln zł. Klienci Idea Bank byli systemowo wprowadzani w błąd, co do bezpieczeństwa zainwestowanych środków, właściwości nabywanego instrumentu finansowego i jego ekskluzywności” – poinformowano.

Śledztwo dotyczące tzw. afery GetBack zostało wszczęte 24 kwietnia 2018 r. po zawiadomieniach przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Postępowanie dotyczy wyrządzenia szkody majątkowej o wielkich rozmiarach, prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom i podawanie nieprawdziwych informacji. Straty szacuje się nawet na 2,6 mld zł. Mowa więc o ogromnych pieniądzach.

Ozonowanie klimatyzacji i więcej
To może Cię zainteresować:  Łukasz Szumowski podarował żonie ogromną posiadłość. Rezydencja robi wrażenie.
Ozonowanie klimatyzacji i więcej
29,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Ozonowanie klimatyzacji (29,99 zł) z napełnieniem (od 89,99 zł) i więcej w ProfiAuto Serwis Mati-Trans w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz