Home Kategorie Życie Lekarze po słowach Sasina. “Dziś odsyłałem nawet pacjentki onkologiczne. Kogo mam dać?”

Lekarze po słowach Sasina. “Dziś odsyłałem nawet pacjentki onkologiczne. Kogo mam dać?”

Lekarze po słowach Sasina. “Dziś odsyłałem nawet pacjentki onkologiczne. Kogo mam dać?”

Najpierw były słowa ministra Sasina o “małym zaangażowaniu lekarzy”, później nieprzychylna depesza PAP, którą podchwyciła TVP. Sprawdziliśmy, czy lekarze faktycznie nie chcą pracować. Co dalej?

– “Jeśli słyszę, że w jednym z województw wojewoda wysłał kilkadziesiąt wezwań kilkadziesiąt wezwań i zgłosiły mu się trzy osoby, a reszta poszła na zwolnienie to to jest nieprawda. Oczywista nieprawda. To byli najczęściej lekarze, którzy nie spełniali tych kryteriów. Jak można wysłać wezwanie do lekarki, która jest w ciąży?” – mówi doktor Wiśniewska.

Lekarze alarmują jednocześnie, że granica wydolności ochrony zdrowia już dawno została przekroczona. – “To, że ten wózek jeszcze jakoś jedzie jest zasługą tylko i wyłącznie personelu medycznego, który zdziesiątkowany, ale pracuje” – dodaje.

To może Cię zainteresować:  Sąd Najwyższy ma bardzo ciężką sprawę do rozwiązania. Musi zająć się memem

Polska Agencja Prasowa – powołując się na źródła w urzędach wojewódzkich – podała informację, że Okręgowe Izby Lekarskie nie chcą współpracować z wojewodami w sprawie list lekarzy, którzy mogliby zostać skierowani do pracy przy osobach zakażonych koronawirusem. Temat pojawił się także w Wiadomościach TVP.

– “Wojewodowie poprosili Izby Lekarskie o oddelegowanie personelu medycznego do walki z koronawirusem. Często bezskutecznie” – mówił autor materiału.

– “Problem w tym, że zgodnie z prawem, Okręgowe Izby Lekarskie nie mogą tego robić. Takie uprawnienia mają samorządy terytorialne, nie samorządy zawodowe” – tłumaczy doktor Wiśniewska.

To może Cię zainteresować:  W rodzinie Królikowskich zmiany. Antek zdobył się na piękny krok.

Dr Magda Wiśniewska podkreśla, że wiele zależy od współpracy i to ona jest najważniejsza. – “U nas się to udaje. Pan wojewoda potrafi zadzwonić i zapytać, czy wiemy, czy ten konkretny lekarz może pracować z zakażonymi. Rozesłaliśmy też apel do naszych lekarzy i kilka osób samemu się zgłosiło. Ale to potrzebna jest dobra wola, a nie szukanie kozła ofiarnego, który odpowie za niewydolność systemu” – dodaje.

Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
47,00 zł
69,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Dieta OXY: dieta odchudzająca ceniona przez celebrytów od 47 zł (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz