Home Kategorie Życie Zakaz jedzenia i picia w miejscach publicznych. Czy czekają nas wysokie mandaty?!

Zakaz jedzenia i picia w miejscach publicznych. Czy czekają nas wysokie mandaty?!

Zakaz jedzenia i picia w miejscach publicznych. Czy czekają nas wysokie mandaty?!

Czy w dobie drugiej fali pandemii koronawirusa i obowiązkowych maseczek można spożywać posiłki, będąc na zewnątrz w przestrzeni publicznej? Odpowiedź Sanepidu zaskakuje.

Koronawirusem w Polsce zakaziło się już 130 210 osób, zaś z powodu Covid-19 lub Covid-19 i schorzeń współistniejących zmarło 3039 zakażonych. Z powodu rozszerzającej się drugiej fali pandemii wprowadzono nowe obostrzenia.

Zakrywanie nosa i ust obowiązkowe jest w przestrzeni publicznej, również na otwartym powietrzu. To wiążę się z kolejnym zakazem – tym razem chodzi o spożywanie posiłków w miejscach publicznych.

To może Cię zainteresować:  Kiedy znaleziono tę kobietę, była już martwa. To, co odkryli w jej rękach wzrusza do łez

W związku z coraz częściej pojawiającymi się pytaniami, dotyczącymi tej kwestii, głos zabrał Główny Inspektorat Sanitarny. Odpowiedź jest, ciekawa.

– “Nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. Nie zawiera on odstępstw dotyczących spożywania posiłków, lodów, gofrów, hot dogów etc. w miejscach objętych nakazem noszenia masecze” – czytamy w odpowiedzi.

Należy podkreślić, że w dalszym ciągu nie ma zakazu prowadzenia działalności gastronomicznej na wynos. Jednak po odebraniu takiego posiłku nie możemy go skonsumować na zewnątrz, ponieważ wiązałoby się to ze zdjęciem maseczki w przestrzeni publicznej. Kupione posiłki możemy spożywać w domu lub na terenie lokalu gastronomicznego. Nie możemy jednak spożywać ich na mieście.

Białka Tatrzańska: 1-7 nocy z wyżywieniem i spa
Białka Tatrzańska: 1-7 nocy z wyżywieniem i spa
599,00 zł
1 000,00 zł
Oferta zakończona!
Białka Tatrzańska: 1-7 nocy dla 2 osób ze śniadaniami lub wyżywieniem HB i spa w Hotelu Bystra

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz