Home Kategorie Życie Nie żyje Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec. Obejmując urząd, obniżył swoją pensję do minimum

Nie żyje Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec. Obejmując urząd, obniżył swoją pensję do minimum

Nie żyje Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec. Obejmując urząd, obniżył swoją pensję do minimum

Smutne informacje napłynęły z gminy Tarnowiec. Minionej nocy, po wyczerpującej walce z ciężką chorobą zmarł wójt Jan Czubik. Miał 72 lata. Był to bardzo dobry wójt.

Jan Czubik przez kilka dekad był prężnym przedsiębiorcą, pracował za granicą. Udzielał się społecznie, m.in. jako wieloletni prezes Towarzystwa Przyjaciół Szpitala Powiatowego w Jaśle. Był radnym rady gminy Tarnowiec. W 2014 roku został wybrany na wójta gminy Tarnowiec. Tuż po wyborach radni uchwalili mu, na jego prośbę, najniższą pensję zasadniczą, jaką mógł pobierać piastując to stanowisko.

Jako biznesmen i tak nie potrzebował dodatkowych pieniędzy. Będąc wójtem doprowadził do znacznej redukcji zadłużenia, które stanowiło bolączkę tarnowieckiego samorządu. Również w dużej mierze dzięki niemu w Tarnowcu, w budynkach dawnej huty szkła powstała duża fabryka produkująca włókna bazaltowe. Zależało mu na rozwoju jego gminy.

W wyborach samorządowych w 2018 r. wywalczył sobie reelekcję na stanowisku – już w pierwszej turze, podobnie jak cztery lata wcześniej. Prywatnie wójt Jan Czubik był wielkim fanem motoryzacji, zapalonym motocyklistą. Mieszkał w Umieszczu, gdzie się urodził. Ludzie go kochali.

Ostatniej nocy przegrał wielomiesięczną walkę z chorobą. Miał 72 lata. Bliskim Wójta składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia. Pogrzeb Jana Czubika odbędzie się w niedzielę, 18 października. Rzadko można spotkać polityka, który byłby tak kochany przez ludzi.

Markowe okulary 
Markowe okulary 
39,00 zł
100,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne: 49 zł za groupon wart 250 zł i więcej opcji w Perfect Eye Optic – 5 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz