Home Kategorie News Najnowsze doniesienia naukowców. Grupa krwi może wpływać na przebieg COVID-19.

Najnowsze doniesienia naukowców. Grupa krwi może wpływać na przebieg COVID-19.

Najnowsze doniesienia naukowców. Grupa krwi może wpływać na przebieg COVID-19.

Badania opublikowane w magazynie „Blood Advanced” dowodzą, że osoby z grupą krwi 0 są odporniejsze na zakażenie koronawirusem i mogą łagodniej przechodzić chorobę.

Badania przeprowadzone przez Amerykańskie Towarzystwo Hematologii na próbie ponad 470 tys. osób zarażonych koronawirusem w Danii wykazały, że osoby, które posiadają grupę krwi 0 nie tylko mają mniejsze prawdopodobieństwo na bycie zakażonym, ale też rzadziej zapadają na najpoważniejsze formy COVID-19. Dane te porównano z wynikami ponad 2,2 mln chorych osób z całego świata.

– „Nawet w sytuacji rozwinięcia się u nich COVID-19, choroba ta ma łagodniejszy przebieg, a także istnieją mniejsze szanse powikłań” – wynika z badania.

Według badań częściej zakażają się osoby z grupami krwi A i B. W przypadku tych osób częściej dochodzi też do zgonu z powodu COVID-19.

To może Cię zainteresować:  Olej kokosowy i jego 20 zastosowań o których na pewno nie miałeś pojęcia!

Naukowcy podkreślają, że poza grupą krwi na przebieg choroby wpływ mają też inne schorzenia pacjenta, jak wiek, otyłość, czy nadciśnienie.

Badacze sądzą, że przeciwciała zawarte w grupie krwi 0 mogą być ważnym czynnikiem chroniącym przed zakażeniem. P przypominają też, że grupa 0 posiada przeciwciała anty-A i anty-B.

Z badania, które przeprowadzono w szpitalu w Vancouver na ok. 100 pacjentach, wynika że zdecydowaną większość osób w stanie krytycznym po zakażeniu SARS-CoV-2 stanowili pacjenci z grupą A i AB.

Cristina Arbona z Hiszpańskiego Towarzystwa Hematologii i Hemoterapii twierdzi, że opublikowane w „Blood Advanced” badania potwierdzają wcześniejsze obserwacje lekarzy na świecie, które wskazywały, że grupa krwi może być powiązana z przebiegiem COVID-19. Zaznacza jednak, że istnieje szereg innych rzeczy, od których uzależniony jest proces reakcji organizmu na zakażenia, jak np. przewlekłe choroby, na które cierpi pacjent.

To może Cię zainteresować:  Nie używajcie plastikowych czajników. Przegotowana w nich woda zawiera MIKROPLASTIK.

– „Zaletą tych badań jest fakt, że zostały one przeprowadzone na bardzo dużej próbie badawczej oraz, że potwierdzają istniejące wcześniej przypuszczenia, że grupa krwi ma wpływ na przebieg zakażenia” – dodaje.

Gra w kręgle dla nawet 12 osób
Gra w kręgle dla nawet 12 osób
39,99 zł
80,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Kręgle: 2 godziny gry od 39,99 zł w Copernicus Toruń Hotel w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz