Home Kategorie News Spore zmiany w szkołach. Wchodzą w życie od poniedziałku. Minister wydał komunikat.
19.19K

Spore zmiany w szkołach. Wchodzą w życie od poniedziałku. Minister wydał komunikat.

Zdalne lub hybrydowe nauczanie rozpocznie się od poniedziałku. Minister edukacji wystosował apel do uczniów o zmniejszenie aktywności społecznej.

Rząd wprowadził nowe zarządzenia po spotkaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spore zmiany dotyczą szkół.

W strefach czerwonych w szkołach wyższych i ponadpodstawowych, nauka odbywać się będzie w systemie zdalnym. W strefach żółtych w szkołach wyższych i ponadpodstawowych, w systemie hybrydowym.

– „Tu nie chodzi tylko o kwestię pobytu dzieci w szkołach, ale też kwestię chociażby transportu. To wszystko będzie zmniejszało liczbę interakcji” – wyjaśniał w czwartek premier.

To może Cię zainteresować:  W Krakowie rusza sieć automatów z maseczkami ochronnymi.

W piątek z apelem i informacją do uczniów zwrócił się minister edukacji.

– „Decyzja o ograniczeniu funkcjonowania szkół ponadpodstawowych wynikała głównie z tego, że chcieliśmy ograniczyć zasięg epidemii. Chcieliśmy ochronić osoby starsze przed chorobą, która mogłaby być dla nich nawet śmiertelną. Dlatego też zwracam się do was drodzy uczniowie, aby po zakończeniu zajęć wirtualnych, zajęć na odległość, byście pamiętali o tym poza lekcjami” – wyjaśniał w nagraniu opublikowanym na Twitterze.

– „Pamiętajcie, wasza zmniejszona aktywność społeczna i mniejsza liczba kontaktów może pomóc osobom starszym, waszym dziadkom, waszym babciom” – mówił szef MEN.

To może Cię zainteresować:  Ratownik medyczny błaga o pomoc. „Zostaniemy. Głodni, brudni, bez masek, ale będziemy”.

Piontkowski przypomniał też, że w trakcie nauki na odległość wymagana jest systematyczność i utrzymywanie kontaktu uczniów z nauczycielami.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył na konferencji, która miała miejsce w czwartek, że nauczanie zdalne nie jest równie efektywne, jak nauczanie tradycyjne. Zapowiedział, że w związku z tym wprowadzone będą zmiany w podstawie programowej.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz