Home Kategorie Poruszające Chaos przez koronawirusa. Wyszedł do toalety i zmarł. Jego ciało odnaleziono kilka dni później.

Chaos przez koronawirusa. Wyszedł do toalety i zmarł. Jego ciało odnaleziono kilka dni później.

Chaos w jednym z największych szpitali Barcelony Vall d’Hebron. Znaleziono tam zwłoki pacjenta, który kilka dni wcześniej wyszedł do toalety.

Dyrekcja tłumaczy, że zaniedbanie wynikło z zamieszania, które jest efektem wzrostu liczby przypadków zachorowań na COVID-19 i protestów służby zdrowia.

Jak informuje radio Cadena Ser na zwłoki 90-latka natrafiono w toalecie. Poszukiwania, w których udział brała regionalna policja, rozpoczęły się po zgłoszeniu ze strony rodziny, która to zaniepokoiła się nagłym zniknięciem seniora z sali w szpitalu.

Policja ustaliła, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. Śledczy mówią, że sekcja zwłok pokazuje, iż mężczyzna znajdował się w szpitalnej toalecie od co najmniej dwóch dni. Władze szpitala zapowiedziały wszczęcie dochodzenia w sprawie ustalenia okoliczności zgonu. Poszukują też odpowiedzi na pytanie dlaczego przez kilkadziesiąt godzin nikt z personelu nie zgłosił zaginięcia pacjenta.

Dyrekcja tłumaczy wydarzenie nasileniem chaosu w służbie zdrowia. Od wtorku pracownicy prowadzą strajk, domagając się poprawy warunków pracy. Innym problemem jest rosnąca szybko ilość zakażeń. W trakcie ostatniej doby zanotowano tam jedną z największych od początku pandemii liczby zakażeń w ciągu dnia – prawie 3 tys.

W rozmowie z rozgłośnią RAC1 szef resortu zdrowia Salvador Illa podkreślił, że regiony Hiszpanii muszą podjąć drastyczne decyzje, aby ograniczyć rosnącą liczbę zakażeń. Dodał też, że nawet pojawienie się szczepionki do grudnia, nie zmieni trudnej sytuacji epidemicznej.

Illa powiedział, że rząd ma roboczy plan działań w ramach walki z drugą falą COVID-19, który przewiduje ograniczenia w spotkaniach dużych grup ludzi, a także w organizacji imprez masowych. Minister wyjaśnił, że dokument przewiduje czterostopniową skalę, według której rząd i władze w regionach będą podejmować działania dotyczące nowych restrykcji. Dodał też, że do końca roku ludzie powinni spodziewać się kolejnych obostrzeń, a święta Bożego Narodzenia będą stały pod znakiem restrykcji.

Trwała depilacja laserowa
Trwała depilacja laserowa
249,00 zł
240 dni
do końca oferty!
Depilacja laserowa: 1 wybrana partia ciała (od 249 zł), całe ciało (1399 zł) do skutku w klinice Derma Spa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz