Home Kategorie Poruszające Zmarł kierowca karetki. Szpitale odmówiły przyjęcia chorego na COVID-19.

Zmarł kierowca karetki. Szpitale odmówiły przyjęcia chorego na COVID-19.

Zmarł kierowca karetki. Szpitale odmówiły przyjęcia chorego na COVID-19.

To była jego ostatnia podróż karetką. Tym razem jednak to on potrzebował pomocy. Nie dostał jej w szpitalach, które odmówiły przyjęcia ze względu na brak miejsc.

W nocy zmarł członek zespołu ratownictwa medycznego z Garwolina. Kierowca karetki zakażony był koronawirusem.

Mężczyzna od kilku dni przebywał na domowej kwarantannie. W piątek 16 października przed południem został zabrany z domu przez zespół ratownictwa medycznego. Chory był już w bardzo ciężkim stanie.

Długo trwały starania o znalezienie miejsca dla chorego w szpitalach m.in. w Warszawie i Siedlcach. Wszystko na nic. Żadna z placówek nie mogła przyjąć pacjenta przez brak wolnych miejsc. Mężczyzna został przyjęty do Szpitala Powiatowego w Garwolinie, ale lekarzom nie udało się go uratować.

To może Cię zainteresować:  To, co robi ten pies, gdy jego właściciele śpią, to prawdziwa zagadka dla wszystkich miłośników zwierząt.

– „Podjęliśmy wszystkie możliwe działania formalne i nieformalne, żeby go przewieźć. Ja podkreślę jeszcze raz, że miał on COVID-19 zdiagnozowany wcześniej. Przebywał i leczył się w izolacji domowej, ale jego stan się pogarszał. Był już w bardzo poważnym stanie. Tego typu chory nie powinien w ogóle znaleźć się w naszym szpitalu. Nie jest rolą szpitala I stopnia referencyjności udzielać pomocy takim chorym. Pomimo heroicznych wysiłków zarówno przedstawicieli pogotowia, Meditransu, którzy obdzwonili wszystkich, jak i naszych wysiłków formalnych i nieformalnych, nigdzie miejsca dla tego chorego nie było. W mojej ocenie zrobiliśmy wszystko, czym mógł służyć nasz szpital takiemu choremu. Niestety stan był zbyt poważny i pewnych procesów nie dało się odwrócić” – mówi Krzysztof Żochowski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Garwolinie.

– „To był nasz wieloletni pracownik, już w wieku emerytalnym, ale był ciągle jeszcze aktywny zawodowo, ciągle pracujący, ciągle wspierający naszych chorych, nasz zakład. Człowiek godny wysokiego szacunku i bardzo aktywny społecznie” – dodaje dyrektor garwolińskiego szpitala.

Romantyczne spa dla dwojga
Romantyczne spa dla dwojga
179,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Romantyczne pakiety spa dla dwojga od 179 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz