Home Kategorie Życie 500 złotych mandatu “za dziecko”?! Policja nie ma taryfy ulgowej dla rodziców
8.16K

500 złotych mandatu “za dziecko”?! Policja nie ma taryfy ulgowej dla rodziców

500 złotych mandatu “za dziecko”?! Policja nie ma taryfy ulgowej dla rodziców

500+ na zapłatę mandatu za dziecko to bardzo realny scenariusz, który wkrótce może stać się rzeczywistością niejednej, polskiej rodziny. Nowe przepisy nie przewidują taryfy ulgowej w tej materii.

Zgodnie z nowymi zasadami dzieci powyżej 5 roku życia są zobowiązane do zakrywania twarzy. Psychologowie radzą w sieci, jak zmusić dziecko do zasłaniania ust i nosa. Jest to ważne, bowiem brak naszego działania w tej sprawie, może bowiem skutkować mandatem dla nas.

W związku z nasilającą się epidemią koronawirusa, sytuacja w Polsce uległa znacznemu pogorszeniu. Specjaliści nie wykluczają nawet, że ze względu na szybko rosnącą ilość zakażeń niebawem może zostać wprowadzony stan nadzwyczajny. Widać to po tym, że nakaz zakrywania ust i nosa dotyczy niemal wszystkich, nawet małych dzieci od piątego roku życia.

Zwolnione są z niego wyłącznie dzieci do 5. roku życia, osoby posiadające całościowe zaburzenia rozwoju, chorzy psychicznie, niepełnosprawni intelektualnie w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim oraz osoby mające trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa. Problem polega na tym, że wielu rodziców nie chce, bądź nie jest w stanie przekonać swoje pociechy do tego, żeby założyły one maseczkę.

Skutek? W sieci pojawiło się wiele porad, niektóre są bardziej niedorzeczne od drugich, na przykład:

– “Załóż ją i zdejmij kilka razy, aby dziecko zobaczyło, że nadal jesteś sobą.” – czytamy w jednym z wpisów.

Część dzieci nie chce nosić maseczki, ponieważ obawia się utraty własnej tożsamości. Eksperci publikują w związku z tym, rozmaite sposoby na zachęcenie dzieci do zasłaniania ust i nosa.

Zasadniczo już niedługo wielu rodziców stanie przed wizją zapłaty mandatu za swoje dziecko, które nie nosi maseczki ochronnej.Perspektywa przeznaczenia 500 złotych pochodzących z programu rodzina 500+ na karę finansową nie każdemu się podoba. Jednak zasady to zasady.

Dr Harold Koplewicz, prezes Child Mind Institute radzi, jak namówić dziecko do noszenia maski.

– “Myślę, że ważne jest, aby wyjaśnić dzieciom, że ludzie noszą maski jako sposób na pomaganie innym – w przeciwnym razie zakładają, że są niebezpieczne” – stwierdził.

Zdaniem dr Christophera Willarda, psychologa z Cambridge dobrym pomysłem na zachęcenie dzieci do noszenia maseczek jest wspólne projektowanie maski dla siebie i dla rodziców.

– “Przećwicz zakładanie, zdejmowanie i noszenie ich w domu dla zabawy, starajcie się czytać sobie nawzajem za pomocą oczu. Tego rodzaju rzeczy nieco znormalizują maski i sprawiają, że będą mniej przerażające” – mówi.

Niezależnie od tego, który sposób wybierzecie, fakt jest jeden. Czy tego chcecie czy nie, wasze dzieci będą musiały nosić maseczkę.

 

Zabiegi wyszczuplające
Zabiegi wyszczuplające
39,99 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
5 zabiegów wyszczuplających na wybranych urządzeniach za 49,99 zł w Studiu Sylwetka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
14
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
15

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz