Home Wideo Dramatyczny apel pacjenta chorego na COVID-19. Ludzie, otrząśnijcie się!

Dramatyczny apel pacjenta chorego na COVID-19. Ludzie, otrząśnijcie się!

Dramatyczny apel pacjenta chorego na COVID-19. Ludzie, otrząśnijcie się!

W sieci pojawił się apel pacjenta chorego na Covid-19. Mężczyzna zwrócił się do Polaków, aby przestali bagatelizować pandemię koronawirusa. Mówi wyraźnie, że musimy się ogarnąć.

Epidemia koronawirusa w Polsce nabiera rozpędu. W czwartek (15 października) znów padł dramatyczny rekord zakażeń, a kolejne dni nie są wiele lepsze. Sytuacja robi się dramatyczna.

Dlatego też jeden z pacjentów szpitala miejskiego w Elblągu, który właśnie walczy z koronawirusem, postanowił wydać oświadczenie do nas, Polaków, które to ma nas uświadomić w jak koszmarnej sytuacji się znaleźliśmy.

– “Przestańcie plotkować, nie opowiadajcie bzdur, nie wymyślajcie spisków, nędznych teorii. Moja choroba COVID mnie troszeczkę przejechała. Też się z tego śmiałem. Co to znaczy chorować bezobjawowo? No to mam teraz objawowo. Po prawie tygodniu udało mi się podnieść z łóżka. Ale to co przeżyłem jest moje i to co tu widzę i co się dzieje za tymi drzwiami, to coś, czego nikomu nie życzę oglądać. Tu ludzie umierają. Tu walczą nie tylko o zdrowie, ale i życie” – mówi.

Opowiada on również o pacjentach, który razem z nim leżą na oddziale:

– “Tutaj nikt nie wybiera peselu, tu leży dziewczynka z matką, ma 13 lat. One mają kłopoty z oddechem. Jest to rodzina z Działdowa. Tutaj leży lekarz z Działdowa, lat 51. Tutaj dwa dni temu zmarł człowiek, który został pochowany tego samego dnia. To nie są żarty. Nie wiem, czym was karmią w tych mediach, ale ja wam mówię: to nie są żarty” – powiedział.

Wrócił on także wspomnieniami do pierwszej fali zakażeń:

– “Pamiętam jak była pierwsza fala. Co było na początku. Co robiliście. Szliście pod szpitale, klaskaliście, nosiliście catering wszystkim medykom. Mówiliście, że są bohaterami. Dzisiaj przestaliście w sklepach uważać na siebie. Przestaliście myć ręce. Przestaliście nosić maseczki, śmiejecie się z tego wszystkiego. Otrząśnijcie się.” – zdecydowanie ma racje.

 

Okazuje się jednak, że nie wszyscy ludzie wierzą w ten filmik. Sporo osób uważa go za propagandę. Internauci zaczęli zwracać uwagę na to, że autor filmu jest… aktorem. To Andrzej Wejngold, który zagrał m.in. w filmie Patryka Vegi “Polityka”. Od razu pojawiły się komentarze, że “nagranie to ustawka”, a aktor “został wynajęty w celach propagandowych”.

Doniesienia te zostały zdementowane przez Elbląskich dziennikarzy, którzy skontaktowali się ze szpitalem:

– “Nie zatrudniliśmy żadnego aktora. Pacjent nagrał filmik z własnej woli. Pacjent podał na filmiku swoje imię i nazwisko i potwierdzam, że pod takim imieniem i nazwiskiem leży w naszym szpitalu. Leży na oddziale chorób płuc, bo ten oddział jest zaadaptowany do leczenia pacjentów z koronawirusem. Oprócz oddziału zakaźnego, gdzie mamy 28 łóżek, mamy również 16 łóżek na oddziale chorób płuc i 5 łóżek na oiomie. Na ten czas mamy 53 łóżka i nadal je zwiększamy” – przekazał Rzecznik Szpitala Miejskiego W Elblągu.

Colorland - fotoksiążka różne formaty
Colorland - fotoksiążka różne formaty
36,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 31 zł: Fotoksiążka A3, A4 i więcej z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
10
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
19
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz