Home Kategorie Ludzie Szymon Hołownia o koronawirusie. Interwencja wojska to konieczność!

Szymon Hołownia o koronawirusie. Interwencja wojska to konieczność!

Szymon Hołownia o koronawirusie. Interwencja wojska to konieczność!

Szymon Hołownia o koronawirusie. Polityk podczas wizyty w Polsacie, otwarcie wskazywał na swoje oburzenie w stosunku do działań jakie w sprawie wirusa podejmuje rząd.

Po przegranej w wyborach prezydenckich Szymon Hołownia usunął się w cień. Przez pewien czas był załamany wynikiem głosowania i martwił się o swoją przyszłość. Wygląda na to, że byłemu kandydatowi na prezydenta udało się uporać z przeciwnościami losu i postanowił wypowiedzieć się na temat obecnie panującej sytuacji.

Szymon Hołownia wystąpił w programie „Gość Wydarzeń” Polsatu. W rozmowie dotyczącej COVID-19, odniósł się do tematu trwającej obecnie blokady NFZ, spowodowanej oczywiście, obecnie wprowadzonymi obostrzeniami.

– “Na COVID-19 umrze kilkadziesiąt tysięcy Polaków, a kilkaset tysięcy umrze „niepotrzebnie” na choroby, których nie będzie można wyleczyć w zatkanym systemie ochrony zdrowia.” – stwierdził.

Polityk otwarcie uważa, że obecnie panująca w Polsce sytuacja jest zwyczajnie dramatyczna.

– “Trzeba się zastanowić co trzeba zrobić, by zwiększyć liczbę miejsc kwarantannowych dla osób, które nie mogą znaleźć same bezpiecznego miejsca na kwarantannę i dla medyków” – stwierdził.

Dawny kandydat na prezydenta zwrócił uwagę na niespójność działań polskiego rządu. Zaznaczył, że na dobrą sprawę obecnie wszyscy jesteśmy „w lockdownie”. Jego zdaniem dobrym pomysłem byłoby wstrzymanie pracy podstawówek.

– “Natomiast dlaczego np. nie są zamykane podstawówki? Dlaczego nie są przenoszone w nauczanie zdalne?” – mówił.

Szymon Hołownia wyjaśnił, że najprawdopodobniej rząd odwlec w czasie zamknięcie szkół podstawowych. Brakuje bowiem środków na wypłaty zasiłków opiekuńczych dla rodziców. Nie jest oczywiście, odosobniony  w tej opinii.

– “Przecież w podstawówkach trudniej jest upilnować dyscypliny wśród młodszych dzieci niż np. licealistów. To wiadro proceduralne jest dziurawe. Nie stać nas na lockdown i finansowo i psychologicznie.” – mówił.

– “Musimy pamiętać, że te liczby łóżek respiratorowych, które są zajęte, to są zakażenia sprzed kilkunastu dni. Musimy pamiętać o tym, że terapia respiratorowa trwa od dwóch tygodni do dwóch miesięcy. To nie jest tak, że te łóżka zwalniają się błyskawicznie i jesteśmy w stanie wykonać jakąś zmianę w statystykach.” – dodaje.

 

Jazda off-road ze szkoleniem
Jazda off-road ze szkoleniem
199,99 zł
52 dni
do końca oferty!
Jazda off-road ze szkoleniem i nagraniem od 199,99 zł oraz bonem rabatowym i więcej od Beskidzkie4x4

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz