Home Kategorie News Sanepid skontroluje wesela i imprezy rodzinne? Pojawiła się odpowiedź rządu

Sanepid skontroluje wesela i imprezy rodzinne? Pojawiła się odpowiedź rządu

Sanepid skontroluje wesela i imprezy rodzinne? Pojawiła się odpowiedź rządu

Sanepid skontroluje wesela i inne imprezy rodzinne pod kątem przestrzegania reżimu sanitarnego. Kontrole planowane są także w pojazdach komunikacji miejskiej. Rzecznik nas uświadamia.

Od soboty obowiązują surowe obostrzenia, przypominające te, które znamy z wiosny. Poza obowiązkiem zakrywania nosa i ust we wszystkich przestrzeniach publicznych, przywrócone zostały limity osób w sklepach, pojazdach transportu miejskiego, kościołach i kinach. W strefie czerwonej w ogóle zostały zakazane imprezy rodzinne takie jak wesela, konsolacje, chrzciny czy komunie, a w żółtej może w nich uczestniczyć maksymalnie 20 osób.

Jak niedawno zapowiedział w programie „Tłit” rzecznik rządu Piotr Müller, lepiej o tym pamiętać, bo planowane są kontrole sanepidu:

– “Przede wszystkim inspektor sanitarny będzie kontrolował liczbę osób, to jest najważniejsze.” – przekazano w komunikacie.

W przypadku przekroczenia limitu osób lub zorganizowania, mimo zakazu, imprezy tanecznej, odpowiedzialność ponoszą “obie strony” czyli zarówno organizator jak i rodzina biorąca udział w imprezie.

Planuje się również kontrole w komunikacji miejskiej w całym kraju.

– “Przede wszystkim apelujemy do samorządów i do wszystkich podmiotów, które prowadzą tego typu sieć transportową, aby podjęły działania kontrolne. Bo to nie jest tylko kwestia kontroli służb państwowych, ale również kontroli służb samorządowych. Kary za nieprzestrzeganie tych przepisów powinien ponieść przewoźnik, który nie dotrzymał limitów, które wynikają z przepisów ustawy” – mówił Piotr Müller, rzecznik rządu w programie “Tłit”.

Do tych imprez możecie zaliczyć urodziny, wesela, etc. a nawet zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

 

Kurs online: Specjalista social media
Kurs online: Specjalista social media
69,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Specjalista ds. social media z certyfikatem za 69 zł z firmą Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz