Home Kategorie News Kolejny członek kadry nauczycielskiej padł ofiarą koronawirusa. Nie żyje młoda kobieta, nie miała chorób współistniejących
13.77K

Kolejny członek kadry nauczycielskiej padł ofiarą koronawirusa. Nie żyje młoda kobieta, nie miała chorób współistniejących

Kolejny członek kadry nauczycielskiej padł ofiarą koronawirusa. Nie żyje młoda kobieta, nie miała chorób współistniejących

Nauczycielka z Krakowa nie żyje. Jak dowiedziała się “Gazeta Wyborcza”, kobieta trafiła do szpitala z ciężką niewydolnością oddechową. Niestety, kilkanaście minut po przywiezieniu jej do szpitala, zmarła.

Młoda nauczycielka języka angielskiego w Krakowie nie żyje. To kolejna ofiara koronawirusa wśród kadry szkolnej. Informacja o śmierci 42-latki pojawiła się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 64 im. Tadeusza Kościuszki, w której pracowała. To bardzo przykra wiadomość.

– “Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że w dn. 16 października 2020 r. odeszła od nas do Wieczności nasza koleżanka Agnieszka K., nauczyciel języka angielskiego. Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i pomocna. Będzie nam Ciebie brakowało. Odpoczywaj w Pokoju!” – czytamy.

Jak podaje “GW”, kobieta trafiła do szpitala kilkanaście minut przed śmiercią. Lekarze potwierdzili, że była zakażona wirusem SARS-CoV-2. Nie miała chorób współistniejących. Z informacji gazety wynika, że nauczycielka przez wiele dni źle się czuła. Kaszlała, miała gorączkę i trudności z oddychaniem. Pozostawała pod opieką lekarza POZ. Jednak jak widać, niewiele to pomogło.

– “Nieoficjalnie mówi się, że nauczycielka i jej bliscy nie mogli doprosić się o skierowanie na test na koronawirusa. Nie udało nam się potwierdzić tych informacji. Wiadomo jednak, że młoda kobieta nie widnieje w statystykach sanepidu wśród osób, które zmarły z powodu zakażenia COVID-19” – pisze “Gazeta Wyborcza”.

42-latka z Krakowa to piąta osoba spośród kadry pedagogów w Polsce, która zmarła w związku z zakażeniem koronawirusem. Do tej pory media informowały o śmierci nauczycieli: z Osieka, Zawiercia, Warszawy i Strzelina.

Tymczasem Związek Nauczycielstwa Polskiego apeluje o to, by wprowadzić zdalne nauczanie w szkołach podstawowych zlokalizowanych w strefie czerwonej. Zgodnie z nowymi obostrzeniami w takim trybie uczą się tylko uczniowie szkół wyższych i średnich. Według ZNP dyrektorzy, także powinni mieć prawo podejmować niezależne decyzje w tej sprawie.

 

 

Obustronne wizytówki: nawet 600 szt.
Obustronne wizytówki: nawet 600 szt.
9,90 zł
49,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 9,90 zł: obustronne wizytówki – 100, 200, 400 lub 600 szt. na Yuupi.pl (do -84%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
30
Zły
Zły
22

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz