Home Kategorie Ludzie Owsiak nie zgodził się na przekazanie łóżek dla zakażonych koronawirusem

Owsiak nie zgodził się na przekazanie łóżek dla zakażonych koronawirusem

Owsiak nie zgodził się na przekazanie łóżek dla zakażonych koronawirusem

Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie chciał przekazać łóżka zakupione przez WOŚP do innego szpitala leczącego pacjentów zakażonych koronawirusem. Reakcja Jurka Owsiaka jednak wszystkich zaskoczyła.

– “Wysłaliśmy odpowiedź, że kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie” – stwierdził Jurek Owsiak.rzypomniał, że WOŚP na walkę z epidemią przekazała sprzęt o wartości 50 mln zł, ale – “nie powinna w podstawowych zadaniach zastępować państwa” -.

– “Dzisiaj otrzymaliśmy prośbę ze Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie czy oddział ten może na potrzeby walki z COVID-19 przeznaczyć swoje łóżka do innego szpitala w Lublinie” – pisał na Facebooku Owsiak.

– “Wysłaliśmy odpowiedź, że kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie. W totalnej zapaści psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej Fundacja WOŚP zakupiła kilka miesięcy temu 798 łóżek dla 34 oddziałów w Polsce. Uczyniliśmy pierwszy krok, aby tej zapaści spróbować przeciwdziałać” – tłumaczył.

Owsiak przypomniał, że już raz łóżka geriatryczne zakupione przez WOŚP dla Szpitala Wolskiego w Warszawie zostały przekształcone na walkę z pandemią.

– “(…) Z ogromnym żalem, ale staraliśmy się zrozumieć tę wyjątkową decyzję. Myśleliśmy, że to jednorazowe zdarzenie w obliczu rosnących potrzeb walki z pandemią” – mówił.

– “Tak jak obawiamy się, że jedyny oddział geriatryczny w Warszawie długo nie wróci do swojego pierwotnego działania tak wyjmowanie łóżek z oddziałów wyposażonych przez Orkiestrę nigdy już nie wrócą na swoje miejsce” – pisał Owsiak.

Owsiak przypomniał, że Fundacja przekazała sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości prawie 50 milionów złotych i nadal jest gotowa pomagać Polakom w tej walce, ale nie może zastąpić w niej państwa polskiego.

Oczywiście ta postawa Owsiaka nie odbiła się bez echa. Zwrócił na nią uwagę między innymi Przemysław Czarnek w swoim wpisie na Twitterze

 

Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji
19,99 zł
180 dni
do końca oferty!
Ozonowe klimatyzacji od 19,99 zł lub serwis klimatyzacji z napełnieniem czynnika od 59,99 zł w CarCar Service

Twoja reakcja?

Super
Super
50
Ha ha
Ha ha
8
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz