Home Kategorie Ludzie Z ostatniej chwili. Jurek Owsiak ma koronawirusa. „Nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów”.

Z ostatniej chwili. Jurek Owsiak ma koronawirusa. „Nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów”.

Z ostatniej chwili. Jurek Owsiak ma koronawirusa. „Nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów”.

Szef WOŚP poinformował na swoim Facebooku, że rozpoznano u niego koronawirusa. „Apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie” – dodał.

Jurek Owsiak pierwsze objawy zakażenia poczuł w piątek wieczorem. Miały to być „typowe objawy grypy – ból mięśni, gorączka 38 stopni”.

– „Byłem przekonany, że może to być tylko grypa, ale na wszelki wypadek zgłosiłem wraz z żoną chęć zrobienia testów” – napisał Owsiak.

Dodał też, że w następnych dniach objawy powoli mijały. We wtorek jednak test wykazał, że zarówno on, jak i jego żona są chorzy.

– „To pokazuje, jak bardzo różną formę przybiera koronawirus. Gdyby pandemia nie była obecna we wszystkich przekazach medialnych, uznałbym to za coś, co w życiu już zdarzyło mi się nieraz i dzisiaj byłbym już w Fundacji. Wyniki testu zmieniły jednak te plany o 180 stopni. Dlatego apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie” – napisał szef WOŚP.

Owsiak podkreślił też, że w weekend ostrzegł wszystkich współpracowników, z którymi miał kontakt. Jak poinformował, Fundacja WOŚP od poniedziałku „pracuje praktycznie w systemie home office”.

– „Mimo że podczas naszej pracy – zarówno Konkursu Ofert, jak i podczas funkcjonowania pracy w Fundacji, przestrzegamy zasad bezpieczeństwa, między innymi codzienne mierzenie temperatury naszym pracownikom, noszenie maseczek, to jednak nie ustrzegliśmy się, aby zarazić się koronawirusem” – napisał.

Dodał też, że mówi o tym wszystkim, aby każdy zdał sobie sprawę z istniejącego zagrożenia.

Na koniec podziękował też wszystkim, którzy w całej Polsce działają na pierwszej linii frontu w walce z wirusem.

– „Niezmienne pozdrowienia i szacunek dla wszystkich lekarzy, pracowników szpitali, ratowników, całego personalu medycznego za ich nieprawdopodobnie ciężką i ważną pracę. Wszystkich cierpiących – mocno tulimy do serca” – napisał.

Kurs online: Zarządzania z MEN
Kurs online: Zarządzania z MEN
79,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi z zaświadczeniem MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz