Home Kategorie Zdrowie PiS przegrywa walkę w sejmie. Nie udało się szybko „przepchnąć ustawy”. Kolejny plan PIS się nie powiódł

PiS przegrywa walkę w sejmie. Nie udało się szybko „przepchnąć ustawy”. Kolejny plan PIS się nie powiódł

PiS przegrywa walkę w sejmie. Nie udało się szybko „przepchnąć ustawy”. Kolejny plan PIS się nie powiódł

Ustawa o dobrym Samarytaninie została odroczona. Posłowie nie chcą się zgodzić na wprowadzenie przepisów, które zwalniałyby lekarzy z odpowiedzialności za zdrowie i życie pacjentów.

Projekt ustawy został wstrzymany. Podczas dzisiejszych obrad posłowie przychylili się do wniosku szefa klubu KO, Cezarego Tomczyka, dotyczącego odroczenia obrad. Politycy zdecydowali, że potrzebują więcej czasu, aby lepiej zapoznać się z projektem PiS.

Zasadniczo ustawa ma na celu przeciwdziałanie sytuacjom kryzysowym związanym z koronawirusem. Projekt budzi liczne kontrowersje, nie tylko za sprawą swojej nazwy. Bardzo niepokojącym zapisem jest wzmianka, która pozwala lekarzom na popełnianie błędów lekarskich, bez ryzyka wyciągnięcia wobec nich konsekwencji karnych. Prawdopodobnie to właśnie ten zapis budzi kontrowersje.

– “Niestety znowu jest tak samo, wczoraj o godz. 18 wpłynął projekt ustawy, który liczy 45 stron, rozmawiamy o jednej z najpoważniejszych spraw teraz, czyli o kwestii Covid-19 i w tej ustawie są oczywiste buble. Składam wniosek formalny o odroczenie obrad przynajmniej do jutra, żebyśmy mogli w spokoju nad tą ustawą popracować.” – oznajmił Tomczyk.

Tą sytuacją niezwykle oburzony jest Ryszard Terlecki.

– “Rozumiem, że zwolennicy obstrukcji sejmowej i odwlekania ustawy, na którą czekają Polacy zwyciężyli, ogłaszam 10 minut przerwy.” – powiedział.

– |”W Sejmie wbrew PIS odroczyliśmy obrady do jutra, by zapoznać się z projektami ustaw (złożone wczoraj wieczorem). Marszałek Terlecki w furii zarzuca opozycji obstrukcję. Zmarnowali kilka miesięcy lekceważąc zagrożenie, a teraz w panice chcą przyjmować ustawy bez ich czytania” – przekazał Czesław Mroczek z PO.

 

Upiększający pakiet Day Spa
Upiększający pakiet Day Spa
89,99 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Day Spa za 89,99 zł w Gabinecie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz