Home Kategorie News Nauka online ma wrócić do podstawówek. Rząd rozważa dwa warianty działania

Nauka online ma wrócić do podstawówek. Rząd rozważa dwa warianty działania

Nauka online ma wrócić do podstawówek. Rząd rozważa dwa warianty działania

Do szkół podstawowych ma wrócić nauka online: ustalenia dziennikarzy RMF FM potwierdził w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Na lekcje zdalne miałyby być odesłane dzieci z wyższych klas podstawówek.

Decyzja – jak zapowiedział szef rządu – najpewniej zapadnie dzisiaj. Od ostatniego poniedziałku, przypomnijmy, zdalnie uczą się uczniowie szkół ponadpodstawowych i wyższych w strefach czerwonych. W strefach żółtych natomiast szkoły średnie i wyższe uczą w systemie hybrydowym: połowa uczniów czy studentów ma zajęcia stacjonarne, a połowa uczy się zdalnie.

Wygląda na to, że  zdalne nauczanie może wrócić do podstawówek.

– “W epidemii nie ma miejsc, które są dla kogokolwiek całkowicie bezpieczne, bo ona (…) rozprzestrzeniła się wszędzie. Kierujemy się zdaniem ekspertów i na początku zamknęliśmy dla nauki stacjonarnej szkoły ponadpodstawowe: to jest ponad 1,5 mln uczniów (…). Z wysoką dozą prawdopodobieństwa dzisiaj po południu, na kolejnym sztabie kryzysowym, podejmiemy decyzję o tym, że także wyższe klasy szkół podstawowych będą podlegały nauczaniu zdalnemu lub hybrydowemu” – ogłosił Morawiecki.

Pod uwagę (nieoficjalnie), bierze się dwa warianty.

Najprawdopodobniej – jak wynika z tych ustaleń – na naukę zdalną wysłane miałyby być najpierw dzieci z dwóch najstarszych klas, czyli siódmej i ósmej. W gabinecie Mateusza Morawieckiego nie brakuje jednak również zwolenników wysłania do domów uczniów klas 5-8.

Dzieci młodsze – czyli ze żłobków i przedszkoli oraz szkolnych klas 1-4 nie przejdą na nauczanie zdalne, gdyż nie mogą zostać same w domu, a rząd nie chce odrywać rodziców od pracy.

Wybrany masaż: 30 lub 60 minut
Wybrany masaż: 30 lub 60 minut
44,99 zł
90,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Wybrany masaż od 44,99 zł w Studiu Masażu Michał Welter w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
47
Zły
Zły
51

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz