Home Kategorie Ludzie Potwierdzono że Dariusz Gnatowski był zarażony koronawirusem, aktor miał 59 lat.

Potwierdzono że Dariusz Gnatowski był zarażony koronawirusem, aktor miał 59 lat.

Potwierdzono że Dariusz Gnatowski był zarażony koronawirusem, aktor miał 59 lat.

Smutna wiadomość o śmierci lubianego aktora obiegła media we wtorkowe popołudnie. Do informacji publicznej podano ostrą niewydolność oddechową oraz zapalenie płuc jako przyczyny zgonu.

Niestety podejrzenia, że mógł on mieć koronawirusa, okazały się trafne. Według informacji reportera RMF FM Dariusz Gnatowski był zarażony koronawirusem. Wyniki testu aktora zostały dziś przekazane do służb sanitarno-epidemiologicznych.

– “Aktor trafił dziś do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować” – mówił wicedyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Dietla Marcin Mikos.

Jak wynika z zdobytych informacji, Gnatowski miał zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową. Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, dzisiaj wyniki testu aktora na koronawirusa dostały służby sanitarno-epidemiologiczne. Okazało się, że Gnatowski był zakażony COVID.

Popularność przyniosła Gnatowskiemu m.in. rola Arnolda Boczka, sąsiada Kiepskich w serialu “Świat według Kiepskich”.

Dariusz Gnatowski grał też w serialach “Na dobre i na złe” czy “Graczykowie”. W latach 80. występował na scenie w Starym Teatrze w Krakowie oraz w krakowskich teatrach: Ludowym i Stu. Niestety z jego zdrowiem nie było najlepiej. Od wielu lat zmagał się z cukrzycą.

– “Cukrzyca nie boli, nie daje szczególnych objawów. Natomiast jej powikłania są dramatyczne” – mówił w 2016 w wywiadzie dla RMF FM, Gnatowski.

– “Kiedyś podejrzewałem, że mam jakiś kłopot. Poszedłem do lekarza i dostałem tabletki. Nikt mi nie powiedział, że to jest choroba przewlekła, na którą trzeba leczyć się ciągle” – twierdził.

– “Ja przez przypadek dowiedziałem się o chorobie. Czułem, że coś się dzieje i spotkałem się z moim przyjacielem lekarzem, który przyniósł glukometr, zbadał mi cukier i powiedział, że powinien wysłać mnie do szpitala. Udałem się tam, ustawiłem sobie leczenie i od tego “X lat” choroba zrobiła już spustoszenie w moim organizmie” – opowiadał Gnatowski w 2016 roku.

Dariusz Gnatowski był też współautorem książki “Dieta bez wyrzeczeń”, która miała przekonać jego fanów do zdrowego stylu życia. To przykre, że odszedł.

Masaż leczniczy z konsultacją
Masaż leczniczy z konsultacją
39,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż leczniczy z konsultacją od 39,99 zł w Gabinecie Masażu Ogrodowa 19

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz