Home Kategorie Zdrowie Dramatyczny apel ratowniczki medycznej: “Załóż tę maseczkę i daj szansę innym”

Dramatyczny apel ratowniczki medycznej: “Załóż tę maseczkę i daj szansę innym”

Dramatyczny apel ratowniczki medycznej: “Załóż tę maseczkę i daj szansę innym”

Na Facebooku pojawił się dramatyczny apel ratowniczki medycznej, która wzywa wszystkich do noszenia maseczek. Pokazuje też, jak wygląda jej twarz po całym dniu pracy. Spójrzcie na to.

Przeciwnicy maseczek argumentują, że nie można wymagać od ludzi ich noszenia. Ich zdaniem, takie wymuszanie jest łamaniem prawa oraz Konstytucji.  Rzecz w tym, że to paradoksalnie zwiększa liczba zakażeń.

Z kolei pracownicy ochrony zdrowia załamują ręce wobec „antymaseczkowców”. Każdego dnia widzą skutki „nieistniejącego wirusa” i walczą o życie osób, które chorują na “nieistniejącą chorobę”. Pani Monika z Grodziska Wielkopolskiego postanowiła więc zwrócić się do internautów z apelem.

Ratowniczka napisała na swoim Facebooku:

– “Tak się wygląda po kilku godzinach wyjazdu do pacjenta covidowego. Zaczerwieniona, poodciskana skóra, suche usta, bo o łyku wody możesz zapomnieć… Tobie jeszcze ciężko założyć na twarz zwykłą maseczkę idąc na zakupy?! Takie to dla Ciebie uwłaczające?! Tak bardzo narusza to Twoje prawa?! Taki jesteś bohaterski, bo masz w d**ie innych i maseczki nie nosisz?! To zapraszam do karetki, na SOR, na zakaźny i wszędzie tam, gdzie ludzie codziennie w pełnym opancerzeniu spędzają długie godziny… Załóż tę cholerną maseczkę (byle poprawnie – na usta i nos!) i daj szanse na zdrowie innym, jeśli swoje własne masz w głębokim poważaniu… Z głębokimi nie-pozdrowieniami dla wszystkich tych, którym tak ciężko, duszno i źle w maseczce!”  – tak brzmiał jej apel.

Pod postem pojawiły się różne reakcje. Jedni okazywali ratowniczce wsparcie i wdzięczność. Znaleźli się również tzw. koronasceptycy, którzy mocno ją zaatakowali. Reakcje były ostre.

Dziennikarze Dziennika Zachodniego postanowili skontaktować się z autorką wpisu i zapytać ją o to, dlaczego zdecydowała się go umieścić.

– “Ten apel to już wręcz akt desperacji i wyraz bezsilności wobec tego, jak bezmyślni stali się ludzie w obecnej sytuacji. Nie mogę zrozumieć, co się stało ze społeczeństwem, dlaczego przez ludzi przemawia taka lekkomyślność. Czy przestali liczyć się ze zdrowiem swoim i swoich bliskich?” – mówiła.

Kobieta uważa, że podstawą jest mobilizacja społeczeństwa:

– “Pracuję w pogotowiu ratunkowym, jestem ratownikiem medycznym, może mój staż pracy nie jest przeogromny, ale naoglądałam się już dramatów ludzkich. W obecnym czasie społeczeństwo powinno się zmobilizować i robić wszystko, aby jak najbardziej zahamować rozprzestrzenianie się wirusa.” – dodała.

Zwróciła ona również uwagę na to, że szpitale nie dają sobie rady z takim obciążeniem:

– “Nie chcemy dopuścić do sytuacji, gdzie będzie trzeba wybrać, kto znajdzie się pod opieką w szpitalu, a kogo ta pomoc nie obejmie. Ludzie muszą się opamiętać. My medycy, mamy dość, dość ludzkiej bezczelności, dość wysłuchiwania, że to nasza praca i mamy nie narzekać, tylko robić, co do nas należy.” – mówiła.

Postanowiła ona także przedstawić z czym na co dzień muszą mierzyć się ratownicy:

– “Zapraszam do założenia kombinezonu ochronnego, czterech par rękawiczek ochronnych, owinięcia się ciasno taśma, założenia naszych masek, które pozostawiają takie właśnie ślady na twarzy, gogli które parują i ledwo co człowiek widzi. Wszystko wtedy boli, piecze, swędzi. Chce się pić, a napić się nie można, chce się załatwić potrzebę fizjologiczna, ale też nie da rady i tak przez kilka, kilkanaście godzin. A gdy ściągnie się całe to opancerzenie, to już nie ma siły na nic, nawet ten łyk wody, o którym tak się marzyło.. Więc niech ludzie pomyślą o tym, kiedy następnym razem będą narzekać, że na 15-minutowe zakupy mają zasłonić usta i nos” – stwierdziła.

Dieta online i opieka dietetyka
Dieta online i opieka dietetyka
29,00 zł
39,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Wygodna dieta online i pełna opieka dietetyka: pakiet na 1 miesiąc za 29 zł i więcej z Peater (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz