Home Kategorie News Od soboty cała Polska będzie strefą czerwoną? Morawiecki właśnie przekazał informacje. Wszystko jasne!

Od soboty cała Polska będzie strefą czerwoną? Morawiecki właśnie przekazał informacje. Wszystko jasne!

Od soboty cała Polska będzie strefą czerwoną? Morawiecki właśnie przekazał informacje. Wszystko jasne!

Mateusz Morawiecki właśnie przekazał kluczową wiadomość dla wielu Polaków. Podczas swojego wystąpienia dla polsatnews.pl wypowiedział się na temat zmian, które są w planach względem naszego kraju.

Podczas wystąpienia Premier Mateusz Morawiecki powiedział: – “Będę rekomendował, aby wkrótce, od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się w sposób  zdalny lub hybrydowy”Oprócz tego odniósł się do innych planów, nie tylko względem szkolnictwa.

– “Będę również rekomendował, abyśmy podjęli taką decyzję, żeby cała Polska była w strefie czerwonej od soboty” – dodał Morawiecki.

– “Statystyka to nie wszystko. Każdy poszczególny przypadek, każdy poszczególny człowiek to wartość sama w sobie. Staramy się ratować każde życie i stąd to wypośrodkowanie naszej strategii, między tymi, którzy chcieliby całkowitego lockdownu, a tymi negacjonistami, którzy nie chcieliby zamykać niczego” – mówił premier w programie Gość Wydarzeń.

Prowadzący rozmowę dziennikarz Bogdan Rymanowski zapytał premiera, czy Polski rząd jest gotowy na dzienne przyrosty zakażeń, które mogą wynosić od 15 do 20 tys. zachorowań w ciągu dnia.

– “Szykujemy się na poszczególne scenariusze w następujący sposób. Mamy pierwszą, drugą, trzecią i czwartą linię obrony. Pierwsza linia obrony, to nasze obostrzenia, maseczki, testowanie i wyłapywanie przypadków osób chorych. Druga to cały system szpitali, kwarantanny, izolacja, ale przede wszystkim ludzie, medycy. Trzecia linia to dodatkowe łóżka. Tych jeszcze nie ma, ale za kilka dni pojawi się ich w systemie dodatkowe 13 tys” – zapewnia premier.

Następnie potwierdził słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, że z każdym dniem potrzebnych łóżek jest coraz więcej. Zaznaczył też, ze rząd buduje szpitale tymczasowe.

– “Już dzisiaj budujemy je tak, by za dwa, trzy tygodnie były one gotowe” – dodał szef rządu.

– “Nasza strategia jest bardzo jasna. Naszą strategią jest ochrona całej służby zdrowia. Tak, żeby system mógł leczyć pacjentów zarówno z COVID-19, jak i to, co odbudowywaliśmy latem, kiedy pandemia była w odwrocie” – mówił premier.

Następnie Mateusz Morawiecki zapewnił, że podczas lata rząd zapewnił każdy niezbędny sprzęt, m.in. pół miliarda maseczek i rękawiczek:

– “Mamy teraz blisko 3 tys. wolnych respiratorów. Każdy szpital, który chciałby zwrócić się po respirator – zachęcam, nakłaniam do tego, by zwrócić się do Agencji Rezerw Materiałowych” – dodał szef rządu.

Kurs online: Zarządzanie zespołem z MEN
Kurs online: Zarządzanie zespołem z MEN
59,00 zł
199,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Zarządzania zespołem z zaświadczeniem MEN za 59 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
27
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz