Home Kategorie News Nowy przepis w sprawie robienia zakupów. Rząd zdecydował po 11 godzinach, ogromna zmiana w przyzwyczajeniach zakupowych
42.90K

Nowy przepis w sprawie robienia zakupów. Rząd zdecydował po 11 godzinach, ogromna zmiana w przyzwyczajeniach zakupowych

Nowy przepis w sprawie robienia zakupów. Rząd zdecydował po 11 godzinach, ogromna zmiana w przyzwyczajeniach zakupowych

Zakupy stały się jednym z tematów wczorajszych obrad w sejmie. Politycy przez 11 godzin debatowali na temat czterech projektów dotyczących przepisów obowiązujących w dobie pandemii.

Pod koniec obrad wśród ustalonych ustaw znalazł się przepis, który diametralnie zmienia kwestię wizyt w sklepach. Zapewne was ciekawi w jaki sposób.

Zakupy w dobie epidemii wiążą się z licznym restrykcjami. Wczoraj zmieniono jeden bardzo ważny przepis, który dodatkowo odmieni kwestie wizyt w sklepach. Jak bardzo duże są to zmiany? Możemy być pewni, że przepis intensywnie wpłynie na naszą codzienność.

Wczoraj po 11 godzinach obrad podjęto ważną decyzję dotyczącą wizyt w sklepach. Przyjęto projekt Lewicy, który zakładał, że sprzedawcy będą mieli prawo odmówić sprzedaży klientowi, który nie zasłaniania nosa i ust.

Ten przepis rozwiąże wiele spornych kwestii i da większe możliwości pracownikom sklepów, którzy do tej pory na mocy prawnej nie mogli egzekwować noszenia maseczek. Zapewni im to ulgę.

Przypomnijmy, że nakaz zasłaniania nosa i ust od 10 października obowiązuje w strefie żółtej i czerwonej w każdej przestrzeni publicznej. Zasłanianie nosa i ust jest obowiązkowe, a zwolnione z niego są osoby posiadające stosowne zaświadczenie, potwierdzające problemy zdrowotne.

Do sklepu nie można wejść bez maseczki. Zgodnie z rozporządzeniem Szefa Rady Ministrów i wytycznymi, do jakich musi dostosować się placówka handlowa, każdy klient, a także obsługa są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust. Jednak zakupy bez tego przepisu sprawiały do tej pory spory kłopot. Dla wielu sprzedawców problem stanowiła niemoc prawna. Nie mogli kogoś zmusić do założenia maseczki.

Ustawowy nakaz noszenia maski zdecydowanie zmienił stosunek Polaków do zasłaniania nosa i ust, premier w środę, zaznaczył, że wprowadzenie nakazu noszenia masek do ustawy było konieczną decyzją, którą w końcu należało podjąć, by nikt nie podważał prawomocności przepisu:

– “To nie oznacza, że poprzednie regulacje były nieprawidłowe. Jest pewna hierarchia aktów prawnych. Ustawa jest ważniejsza niż rozporządzenie. Wpiszemy to i wszelkie wątpliwości zostaną dzięki temu usunięte” – zapewnił Mateusz Morawiecki podczas wywiadu dla Polsatu.

Multikino: nachos, popcorn, napój
Multikino: nachos, popcorn, napój
16,99 zł
25,90 zł
10 dni
do końca oferty!
Zestawy barowe: napój z popcornem (od 16,99 zł) lub nachosami (od 21,99 zł) w sieci kin Multikino do -35%

Twoja reakcja?

Super
Super
11
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
24

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz