Home Kategorie Życie Jawne kpiny z ludzi, wierni są oburzeni. Ksiądz opublikował cennik usług na Wszystkich Świętych!

Jawne kpiny z ludzi, wierni są oburzeni. Ksiądz opublikował cennik usług na Wszystkich Świętych!

Jawne kpiny z ludzi, wierni są oburzeni. Ksiądz opublikował cennik usług na Wszystkich Świętych!

Ksiądz nagle opublikował cennik specjalnie na Wszystkich Świętych. Wierni nie dowierzają własnym oczom, czegoś tak skandalicznego jeszcze nie widzieli.

Ksiądz proboszcz parafii na poznańskiej Wildze wywołał niemałe zamieszanie wokół swojego nowego pomysłu. Mieszkańcy, do których dotarł jego nowy cennik, zaczęli wątpić, aby w Kościele funkcjonował jeszcze termin “co łaska”. Ceny duchownego zwalają z nóg.

W mediach już niejednokrotnie pojawiały się informacje o kapłanach, którzy mają jasno sprecyzowane, ile liczą sobie za udzielenie ślubu, pogrzeb czy inne nabożeństwa. Zdarza się również, że dokładna kwota jest podawana w czasie kolędy. Mieszkańcy poznańskiej Wilgi zaniemówili, że ich proboszcz cennik wystawił nawet na Wszystkich Świętych. To jest coś o czym jeszcze nikt nie słyszał.

Duchowny wprost zaznaczył, jaką ofiarę liczy sobie za… odczytanie nazwisk zmarłych w czasie mszy świętej oraz modlitwę. Taka “usługa”, jak donosi Wirtualna Polska, kosztuje u proboszcza aż 50 złotych za każdą wspominaną osobę. Wierni nie potrafią ukryć, że taki cennik wzbudził w nich niemałą frustrację. Zdajecie sobie sprawę jakie jest to niedorzeczne?

– “Wiadomo, że w czasach koronawirusa Kościół też ma problemy finansowe. Ale podawanie kwot na ambonie to nieporozumienie. Naprawdę duchowni nie mogą mieć wyczucia? Czy jeśli nie zapłacimy “pięciu dych”, to nikt się za zmarłych nie pomodli?” – stwierdził jeden z parafian.

Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
29,00 zł
125,00 zł
6 dni
do końca oferty!
Od 29 zł: fotoobraz z wybranym zdjęciem na płótnie bawełnianym lub poliestrowym z Duonet

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
14
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
35

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz