Home Kategorie News Rząd zamknął naszych dziadków w domach a lokale gastronomiczne przestaną funkcjonować. Rząd planuje wprowadzenie nowych obostrzeń

Rząd zamknął naszych dziadków w domach a lokale gastronomiczne przestaną funkcjonować. Rząd planuje wprowadzenie nowych obostrzeń

Rząd zamknął naszych dziadków w domach a lokale gastronomiczne przestaną funkcjonować. Rząd planuje wprowadzenie nowych obostrzeń

Nowe obostrzenia od poniedziałku 26 października uderzą w branżę gastronomiczną – informuje Mariusz Gierszewski pracujący dla “Wirtualnej Polski”. Uderzą też w naszych dziadków.

Nowe obostrzenia dotyczące działalności lokali gastronomicznych w czerwonej i żółtej strefie ogłosi na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Jak ustaliła ”Wirtualna Polska”, od 26 października zamknięta będzie działalność stacjonarna pubów i restauracji. Możliwa będzie jedynie sprzedaż na wynos.

Obecnie w strefie żółtej i czerwonej lokale gastronomiczne mogą być otwarte dla klientów w godzinach 6-21. Potem możliwe jest tylko wydawanie posiłków na wynos. Ponadto zgodnie z przepisami zajęty może być tylko co drugi stolik, a klienci są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa do czasu zajęcia miejsca przy stoliku. Wygląda jednak na to, że od poniedziałku ulegnie to zmianie.

Rząd szykuje także poważne ograniczenia dla seniorów oraz młodzieży. Osoby starsze będą mogły wychodzić z domów tylko na zakupy i do lekarza. Młodzież do 16 lat w godzinach 9-15 będzie mogła przebywać poza domem tylko w towarzystwie osób dorosłych.

Konferencja prasowa premiera Morawieckiego podsumowująca ustalenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyła się w piątek o godzinie 11. Mateusz Morawiecki jeszcze w środę poinformował, że będzie rekomendował Rządowemu Zespołowi Zarządzania Kryzysowego aby nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych, odbywało się zdalnie lub hybrydowo.

Koronawirus w Polsce bije rekord za rekordem. Ministerstwo zdrowia podało w czwartek 22 października, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 12 107 osób. Zmarło 168 osób. Należy więc podjąć ważne działania, które ograniczą rozwój wirusa i rosnącą liczbę zgonów.

Wybrany masaż: 30 lub 60 minut
Wybrany masaż: 30 lub 60 minut
44,99 zł
90,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Wybrany masaż od 44,99 zł w Studiu Masażu Michał Welter w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz