Home Wideo Protest po wyroku TK. Tłumy przed domem Jarosława Kaczyńskiego. Policja użyła gazu.

Protest po wyroku TK. Tłumy przed domem Jarosława Kaczyńskiego. Policja użyła gazu.

Protest po wyroku TK. Tłumy przed domem Jarosława Kaczyńskiego. Policja użyła gazu.

Przed gmachem Trybunału Konstytucyjnego trwał protest przeciwko czwartkowemu wyrokowi TK, który orzekł, że aborcja z powodu ciężkiej wady płodu jest niezgodna z Konstytucją.

Uczestnicy protestu krzyczeli: “Hańba”. Zgromadzeni ruszyli następnie w kierunku siedziby PiS przy ul. Nowogrodzkiej, a po godz. 22 – przed dom Jarosława Kaczyńskiego. Na ul. Mickiewicza policja użyła gazu wobec protestujących.

Przed godziną 19 przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego zebrało się kilkanaście osób. Już po godz. 19 było ich tam więcej. Uczestnicy manifestacji protestowali przeciwko czwartkowemu wyrokowi TK.

Z uwagi na to, że Warszawa znajduje się w czerwonej strefie, a organizacja większych zgromadzeń jest obecnie niemożliwa ze względu na pandemię koronawirusa, policja zaczęła informować zgromadzonych o panującym zagrożeniu.

– “Policjanci informują zebranych o obostrzeniach związanych z reżimem sanitarnym i stosowaniu się do obowiązujących przepisów. Z uwagi na bezpieczeństwo zgromadzonych osób, podjęta została decyzja o wstrzymaniu ruchu pojazdów w alei Szucha” – informował nadkom. Jarosław Florczak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

“Idziemy na Nowogrodzką!” – napisała pod zamieszczonym w mediach społecznościowych wideo posłanka Zielonych Małgorzata Tracz. Na czele przemarszu protestujący nieśli baner z hasłem “Wyp***”.

Policja zatrzymała jednego z demonstrantów, który rzucił szklaną butelką w kierunku funkcjonariuszy.

Przed godz. 22 policja zaczęła wzywać uczestników do rozejścia się. Manifestujący zadeklarowali, że idą w stronę domu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu.

Policja zdecydowała się na użycie gazu przeciwko protestującym a jedną z osób, która ucierpiała z tego powodu jest posłanka Klaudia Jachira.

Ustawa o zakazie aborcji wywołała poruszenie nie tylko w Polsce, ale na świecie, gdzie liczne kraje i media wypowiadają się o tym, że Polska jest opresyjnym krajem.

 

 

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty od 7,90 zł z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz