Home Kategorie Życie Możliwy powrót handlu w niedzielę. Trwają konsultacje w resorcie gospodarki

Możliwy powrót handlu w niedzielę. Trwają konsultacje w resorcie gospodarki

Możliwy powrót handlu w niedzielę. Trwają konsultacje w resorcie gospodarki

Resort gospodarki jest otwarty na dialog w sprawie zniesienia zakazu handlu w niedziele – powiedziała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Decyzję podejmie sztab kryzysowy.

Wiceszefowa MRPiT przyznała, że zdaje sobie sprawę z ujemnych efektów gospodarczych, jeśli chodzi o pandemię COVID-19. Stwierdziła także, że trzeba coś zrobić w tej sprawie.

– “Kwestia zniesienia zakazu handlu w niedziele z pewnością wymaga systematycznego monitorowania sytuacji epidemicznej w kraju – stwierdziła. Przyznała także, że z apelem zniesienia zakazu handlu w niedziele zwracają się do resortu różne środowiska, w związku z czym zbierane są argumenty za i przeciw. – Resort gospodarki jest otwarty na dialog w tej sprawie” – stwierdziła.

Semeniuk zaznaczyła, że decyzje w sprawie konkretnego kierunku podejmuje jednak sztab kryzysowy; muszą też odbyć się w tej sprawie konsultacje międzyresortowe. Wiceminister dodała, że do końca 2020 roku pozostały dwie niedziele handlowe. Będą one przypadały na okres przedświąteczny tak, aby możliwe było zrobienie niezbędnych zakupów w komfortowy sposób.

Zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedziele, która weszła w życie 1 marca, w 2020 roku zakaz handlu nie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia oraz w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą, i nie będzie obowiązywał także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie – 13 i 20 grudnia. W 2021 roku zakaz ten ma już obowiązywać we wszystkie niedziele. Wygląda jednak na to, że pandemia skutecznie popsuła ten plan.

Według rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od 15 października br. w godzinach 10-12 w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie obowiązują godziny dla seniorów. Czy zatem zakaz handlu w Niedziele zniknie? Zobaczymy.

 

Przegląd, nabicie klimatyzacji
Przegląd, nabicie klimatyzacji
39,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Odgrzybienie klimatyzacji metodą chemiczną za 39,99 zł i więcej opcji w serwisie InMoto w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz