Home Kategorie Życie Abp Jędraszewski o wyroku TK: Trudno wyobrazić sobie wspanialszą wiadomość. Bóg wam zapłać
4.00K

Abp Jędraszewski o wyroku TK: Trudno wyobrazić sobie wspanialszą wiadomość. Bóg wam zapłać

Abp Jędraszewski o wyroku TK: Trudno wyobrazić sobie wspanialszą wiadomość. Bóg wam zapłać

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że aborcja dokonana ze względu na przesłankę embriopatologiczną jest niezgodna z konstytucją, głos zabrali hierarchowie kościelni.

Mocno wypowiadał się na ten temat między innymi Jędraszewski, który wyraził “wielkie uznanie dla odwagi i rzetelności sędziów Trybunału” oraz “wdzięczność dla inicjatorów ruchu społecznego, który stanął w obronie każdego ludzkiego życia”.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, zgodnie z którym aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją.

– “Dzisiejszy nie wyrok, ale coś, co będzie nazywane wyrokiem, doprowadzi do niemal całkowitego zakazu tej legalnej aborcji w Polsce” – oceniła na antenie TVN24 Kamila Ferenc z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Sprawa trafiła do Trybunału pod koniec ubiegłego roku. Wtedy to 119 parlamentarzystów z trzech klubów i kół poselskich – PiS, Konfederacji i PSL-Kukiz’15 – złożyło do TK wniosek o zbadanie zgodności obowiązujących przepisów aborcyjnych z konstytucją. Chodzi o zapis ustawy z 1993 r. o dopuszczaniu aborcji ze względu na podejrzenie upośledzenia płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu. Decyzja doprowadziła do protestów w wielu miastach polski.

W trakcie poświęconych Janowi Pawłowi II uroczystości w sanktuarium na Białych Morzach abp Marek Jędraszewski wyraził – “wielkie uznanie dla odwagi i rzetelności sędziów Trybunału oraz ogromną wdzięczność dla inicjatorów i uczestników wielkiego ruchu społecznego, który stanął w obronie świętości każdego ludzkiego życia” – mówił.

– “Trudno sobie wyobrazić wspanialszą wiadomość podaną właśnie dzisiaj, w obchodzoną przez nas tutaj, na Białych Morzach w Krakowie, w sanktuarium św. Jana Pawła II uroczystość – uroczystość Papieża, który pragnął przejść do historii przede wszystkim jako Papież Rodzin” – mówił zadowolony z podjętej decyzji Arcybiskup Jędraszewski.

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
450,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Makijaż permanentny oczu od 99,99 zł i więcej opcji w Strefie Fotodepilacji i Modelowania Sylwetki w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz