Home Kategorie Ludzie Prezydent Andrzej Duda wykonał test na koronawirusa. Jest wynik!

Prezydent Andrzej Duda wykonał test na koronawirusa. Jest wynik!

Prezydent Andrzej Duda wykonał test na koronawirusa. Jest wynik!

– “Zgodnie z zaleceniami wczoraj prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny” – poinformował Sekretarz Stanu, Bartosz Spychalski.

– “Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi” – poinformował na Twitterze. Poinformował też, że – “w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u Prezydenta RP, udaje się na kwarantannę” -.

Jak podaje RMF FM, Andrzej Duda mógł się zakazić od jednego z funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa.

Prezydent od początku pandemii wspiera działania rządu w walce z wirusem. W piątek złożył też wizytę na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie powstaje szpital polowy dla pacjentów chorych na Covid-19.

– “Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym ma stanowić zabezpieczenie, gdyby pandemia nadal rozwijała się w sposób bardzo szybki, zdecydowany, gdyby brakowało miejsc w szpitalach dla chorych” – powiedział w piątek prezydent.

Andrzej Duda zaznaczył, że budowa szpitala tymczasowego jest już bardzo zaawansowana. Jak podkreślił, stanowi on realizację rządowej strategii walki z koronawirusem. Pojawią się także inne szpitale.

Zdaniem wiceministra zdrowia Waldemara Kraski piątkowa wizyta prezydenta na PGE Narodowym, gdzie jest przygotowywany szpital tymczasowy, nie wpłynie na termin jego otwarcia.

– “Wszyscy byli w maseczkach, zachowywali dystans, więc to ryzyko zakażenia było minimalne. Ale na pewno osoby, które miały kontakt z panem prezydentem, będą miały testy, ponieważ bardzo nam zależy, żeby ta budowa jak najszybciej została skończona” – zaznaczył wiceminister na antenie RMF FM.

W RMF FM Kraska potwierdził, że prezydent jest w dobrym stanie – “Jesteśmy przekonani, że powinien znieść to zakażenie w sposób lekki. Jest młodym człowiekiem, więc myślę, że sobie z tym doskonale poradzi. Jak widać, wirus nie wybiera. Każdego może to spotkać, stąd bardzo aktualne są nasze apele, abyśmy przestrzegali reguł” – mówił.

Do kwestii zakażenia się koronawirusem przez prezydenta odniósł się minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który sam niedawno przechodził Covid-19.

– “Cieszę się, że pan prezydent czuje się dobrze, jak mówi pan rzecznik pana prezydenta, pan minister Błażej Spychalski. Życzę mu zdrowia i cierpliwości w pokonywaniu tej choroby” – powiedział szef resortu edukacji.

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że wprowadzane są działania zgodne z procedurą sanitarną.

– “To jest kwestia dla nas nowa. Dzisiaj będzie prowadzone całe postępowanie epidemiologiczne i wszystkie tego dotyczące komunikaty będziemy podawać sukcesywnie, tworzona będzie zapewne lista kontaktów prezydenta” –  powiedział w sobotę Szczerski. Biorąc te informacje pod uwagę, życzmy prezydentowi Dudzie szybkiego powrotu do zdrowia.

Skok w tandemie z 4200 m
Skok w tandemie z 4200 m
599,99 zł
750,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Szkolenie z lotem i skok ze spadochronem z wojskowego desantowca od 599,99 zł w Sky Force Polskim Centrum Spadochronowym

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz