Home Kategorie Życie Kontrowersyjny ksiądz zaproponował karę śmierci za aborcję. To chore!
4.70K

Kontrowersyjny ksiądz zaproponował karę śmierci za aborcję. To chore!

Kontrowersyjny ksiądz zaproponował karę śmierci za aborcję. To chore!

Słynny ksiądz Michał Woźnicki, którego policja musiała wynosić z domu zakonnego, pozostaje jedną z gwiazd minionego tygodnia. Wygląda na to jednak, że Woźnicki wciąż potrafi nas nieprzyjemnie zaskoczyć.

Zawiedzeni będą jednak ci, którzy sądzili, że lekceważenie zasad walki z epidemią jest najbardziej kontrowersyjną częścią działalności duchownego. Odnosząc się do aborcji, kapłan mówił o groźbie kary śmierci.

Mijający tydzień obfitował w liczne kontrowersje dotyczące Kościoła katolickiego. Szeroko komentowany przez krajowe media był choćby występ kardynała Dziwisza w rozmowie z Piotrem Kraśką. Niemniej emocji wzbudza jednak również sprawa księdza Michała Woźnickiego.

Kapłan został usunięty ze Towarzystwa Salezjańskiego za nieposłuszeństwo wobec swych przełożonych. Mimo to nie zamierza wyprowadzać się z poznańskiego domu zakonników, a w należącej do siebie celi odprawia nabożeństwa, nie przejmując się przy tym obostrzeniami obowiązującymi w dobie koronawirusa. Jeden z pokojów należących do kapłana został zamieniony w istną kaplicę. Sam kapłan jest solą w oku zwłaszcza kościołowi.

Mimo licznych interwencji policjantów, którzy apelowali o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, ks. Woźnicki nadal odprawia swoje nabożeństwa. W środę kapłan rozpoczął przeszło 40-godzinną modlitwę, która była transmitowana na YouTubie. Wciągane po sznurku jedzenie wierni podają mu przez okno

Woźnickiego należałoby zaliczyć w poczet księży z silnym poczuciem misji. Msze odprawia wyłącznie po łacinie, stojąc plecami do wiernych. Ostatni sobór określa mianem “zamachu na Kościół”, a mówiąc o papieżu Franciszku, kapłan wspomina, że “w historii Kościoła byli papieże heretycy”.

Komentując problem pedofilii, ksiądz orzekał z kolei, że duchowni powinni podlegać jedynie osądowi Kościoła.

– “Bo tak kazała katolicka wiara: budować takie instytucje, łącznie z więzieniami dla księży. Bo mimo wszystko ten, który tej zbrodni dokonał, to jest ksiądz, jest wyświęcony. I w związku z tym karanie jego nie idzie na linii: to taki sam śmiertelnik jak ja. Bo tak myśli liberał, nigdy nie katolik. Nie jesteśmy równi wobec prawa” – patrząc na te wypowiedzi, trudno się dziwić, że tego księdza nie akceptuje nawet kościół.

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty od 7,90 zł z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz