Home Kategorie Życie Rośnie zainteresowanie apostazją wśród Polaków. Czyżby kościół strzelił sobie w kolano?
8.18K

Rośnie zainteresowanie apostazją wśród Polaków. Czyżby kościół strzelił sobie w kolano?

Rośnie zainteresowanie apostazją wśród Polaków. Czyżby kościół strzelił sobie w kolano?

Apostazja nigdy nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem wśród Polaków, aż do teraz. Wszystko za sprawą wyroku Trybunału Konstytucyjnego.  Protestujący winnych szukają wśród kościoła.

Szczerze mówiąc nie jest to żadnym zaskoczeniem biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy księża i biskupi dość otwarcie chwalili decyzję TK. Wygląda na to, że napływ owieczek do kościoła, zniknie.

Kilka dni temu Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja ze względu na poważne wady płodu jest niezgodna z Konstytucją RP. Decyzja ta sprawiła, że wszystkie kobiety w kraju obudziły się w innej rzeczywistości, a to wywołało falę protestów.

W Polsce od kilku dni trwają protesty w sprawie wyroku. Tysiące kobiet i wspierających ich mężczyzn wychodzi na ulice kraju protestując przeciwko decyzji TK. Co więcej, na popularności zyskała także apostazja. Co to takiego?

Apostazja to rezygnacja z członkostwa we wspólnocie Kościoła Katolickiego. Obecnie należy z parafii pobrać świadectwo chrztu, a potem wypełnić dokument potwierdzający akt apostazji. Kilka lat temu potrzebne były podpisy świadków, jednakże teraz nie są one wymagane.

Trzeba przyznać, że pierwsze pytania etc. na temat apostazji pojawiły się bardzo szybko bo już na kilka godzin po wyroku TK. Protestujący są zdeterminowani. Większość Polaków bowiem winą za ów wyrok obwinia duchownym Kościoła Katolickiego.

Przypomnijmy, że duchowni oświadczyli, że jest to wspaniała wiadomość, a jeden z biskupów stwierdził, że przerwanie ciąży z powodu ciężkich wad płodu stoi w sprzeczności z zasadami państwa prawa. Świętować mogła także popularna działaczka prolife, Kaja Godek.

W związku z całą tą sytuacją wyszukiwanie apostazji w Google wzrosło, aż o 400 proc. w kilka dni. Hasło najczęściej wpisywali mieszkańcy woj. lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, małopolskiego i dolnośląskiego. Użytkownicy najczęściej szukali informacji dotyczących procedury.

Warto zaznaczyć, że apostazji dokonać mogą tylko osoby ochrzczone. W związku z apostazją tracą szereg praw wynikających z członkostwa we wspólnocie Kościoła Katolickiego: nie mogą być chrzestnymi, świadkami bierzmowania czy ślubu oraz nie mogą liczyć na pochówek z udziałem duchownego. Wiele osób jednak, decyduje się na to.

Fotobrazy: różne formaty
Fotobrazy: różne formaty
18,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 18,90 zł: fotoobraz na płótnie z Twoim zdjęciem (formaty 30x40, 40x60 i więcej) z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
14
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz