Home Kategorie Ludzie Olimp Sport Nutrition zerwał współpracę z instagramerką, która połączyła zakaz aborcji z promocją batonów

Olimp Sport Nutrition zerwał współpracę z instagramerką, która połączyła zakaz aborcji z promocją batonów

Olimp Sport Nutrition zerwał współpracę z instagramerką, która połączyła zakaz aborcji z promocją batonów

Trenerka fitnessowa Joanna Majka, znana też jako Fitbadurka, w piątek we wpisie instagrmowym połączyła zakaz tzw. aborcji eugenicznej wynikający z orzeczenia TK z promocją batonów.

W piątek Joanna Majka, dietetyczka, trenerka fitness i modelka, na swoim profilu instagramowym Fitbadurka, zamieściła zdjęcie, jak uśmiechnięta trzyma baton Olimp.

-“Dziś trudny dla mnie dzień. Jak i dla każdej kobiety, ale nie będę już tutaj dodatkowo poruszała tego tematu, bo wszystko macie w stories. Jest mi zwyczajnie przykro, że kraj który tak kocham robi nam taką krzywdę. Chcę mieć wybór“- stwierdziła, odnosząc się do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis dopuszczający aborcję z tzw. przesłanek eugenicznych jest niezgodny z konstytucją.

-“Nie pozostaje mi nic innego, jak osłodzić sobie ten dzień! Zdecydowanie moje ulubione batony! Pamiętajcie o rabacie z kodem: fitrodzinka na wszystkie słodycze, witaminy i suplementy na olimpsport.com/pl” – napisała na swoim Instagramie.

We wpisie zamieściła następujące tagi: #wyroknakobiety #piekłokobiet #prawaczlowieka #prawakobiet #Iegalnaaborcja #polska #smutek #zlosc #dramat #czasnanowe #czasnazmiany #olimpteam #olimpgirls #daretobebetter.

Profil Fitbadurka obserwuje na Instagramie 14,2 tys. użytkowników, zamieszczono tam ponad 810 wpisów. Wpis łączący zakaz aborcji eugenicznej oraz promocję batonów Olimp skrytykowało wielu internautów – zarówno w komentarzach na Instagramie, jak i na Twitterze. – Ale że hasztag (bardzo popularny na #Instagram) #piekłokobiet – będzie wykorzystany do lokowania produktu (batona) przez uśmiechniętą dziewczynę – to tego się nie spodziewałem. Nie potrafię zrozumieć jak ta instagramerka na to wpadła i dlaczego klient to zaakceptował. Dramat”- ocenił na Twitterze Wojciech Kadryś, specjalista ds. mediów społecznościowych.

W sobotę firma Olimp Sport Nutrition odniosła się do wpisu na profilu Fitbadurka. -“W piątek jedna ze współpracujących z nami influencerek opublikowała na swoim profilu post, w którym połączyła promocję naszego produktu z ważnym problemem społecznym. Materiał pojawił się na jej profilu bez naszej wiedzy i akceptacji“- stwierdziła.

Skutkiem jej działania było odwołanie kontraktu przez firmę Olimp Sport Nutrition i trudno się dziwić.

Zabiegi na stacjach treningowych
Zabiegi na stacjach treningowych
79,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Zabiegi na stacjach strefy fitness: 5 treningów za 79,99 zł i więcej w Body Evolution w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz