Home Kategorie Ludzie Podhale. Najsłynniejsze stoisko z oscypkami jest w Białym Dunajcu. A wszystko dzięki sile Internetu

Podhale. Najsłynniejsze stoisko z oscypkami jest w Białym Dunajcu. A wszystko dzięki sile Internetu

Podhale. Najsłynniejsze stoisko z oscypkami jest w Białym Dunajcu. A wszystko dzięki sile Internetu

Najsłynniejsze stoiska z oscypkami jest w Białym Dunajcu. 81-letnia gaździna – Janina Skupień z Białego Dunajca, przekonała się na własnej skórze o sile internetu.

Dzięki globalnej sieci jej stoisko jest niemal codziennie oblegane, a serki schodzą jak świeże bułeczki. Pani Janina od lat stoi przy zakopiance w Białym Dunajcu. Ma niewielkie stoisko, kilkadziesiąt serków.

– “Ja całe życie na gazdówce pracowałam. Mój mąż zmarł 17 lat temu. Od tego czasu ciągnę jak dam radę“-  mówi kobieta i pokazuje spracowane ręce. Ma 1100 zł emerytury. To niewiele. Dlatego dorabia sprzedając sery przy zakopiance.

Od kilku dni jej stoisko przeżywa prawdziwe oblężenie. To za sprawą wpisu pani Sabiny, która pokonując w celach zawodowych zakopiankę, przystanęła przy pani Janinie, porozmawiała, kupiła serek. Ujęła ją 81-letnia gaździna  swoją otwartością, życzliwością. Opublikowała post w internecie z apelem, by kto chce zakupić oscypki, zrobił to właśnie u pani Janiny. I starszej góralce w ten sposób pomógł. Trzeba przyznać, że odzew zaskoczył wszystkich.

I zaczęło się na całego. – “Ja sobie nie zdawałam sprawy, że w tym całym internecie jest taka siła” – mówi 81-letnia góralka z Białego Dunajca.

– “Ludzie to zajeżdżają co chwilę, pytają, czy to ja z tego internetu jestem. Mówią, że jestem sławna” – dodaje pani Janina.

Pani Janina jest wzruszona i wdzięczna za taką pomoc. – “Teraz w tygodniu jest słabiej, bo po sezonie. Ale gdy jest ładny weekend, ruch ma duży. Moje sery są dobre. Czasami udaje mi się sprzedać wszystko” – mówi gaździna.

 

 

Depilacja laserowa: pakiety
Depilacja laserowa: pakiety
119,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Wybrany pakiet depilacji laserowej dla kobiet lub mężczyzn od 119 zł w Depilacja.pl – 47 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz