Home Kategorie Życie Uczeń wygląda, jak “40-letni mężczyzna”. Oburzenie w brytyjskiej szkole. Rodzice interweniują

Uczeń wygląda, jak “40-letni mężczyzna”. Oburzenie w brytyjskiej szkole. Rodzice interweniują

Uczeń wygląda, jak “40-letni mężczyzna”. Oburzenie w brytyjskiej szkole. Rodzice interweniują

Uczeń, który niedawno przeprowadził się do Wielkiej Brytanii z Afryki Zachodniej oraz podjął naukę w szkole średniej “wygląda, jak 40-letni mężczyzna” i “nie ma mowy”, żeby był nastolatkiem.

Tak twierdzą zaniepokojeni rodzice. Lokalne władze wystosowały w tej sprawie specjalne oświadczenie. Opiekunowie zwracają uwagę, że Gambijczyk ma np. przerzedzone włosy, czym znacznie różni się od 15-latków, z którymi uczęszcza na zajęcia.

Aby uspokoić nerwową sytuację, Rada Miasta Coventry wysłała do rodziców list, w którym zapewniono, że przeprowadzono wszystkie niezbędne procedury, zanim uczeń otrzymał azyl i miejsce w szkole. Podkreślono, że działano zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji oraz rozporządzeniami dotyczącymi migrantów. To jednak wcale nie uspokoiło rodziców.

W liście padł jednak argument, że w niektórych rzadkich przypadkach, gdy uczniowie przybywają do Wielkiej Brytanii bez rodziców, ubiegając się o azyl w kraju, mogą oni nie posiadać wymaganych dokumentów. Według dziennikarskiego śledztwa, “nastolatek” przybył do Wielkiej Brytanii bez aktu urodzenia ani paszportu.

Rodzice nie kryją oburzenia. Czują się ignorowani przez władze placówki.

– “Absolutnie ten chłopiec nie wygląda na 15 lat. Dla mnie wygląda na około czterdziestki” – uważa jeden z opiekunów.

– “Odniosłem wrażenie, że byli poirytowani tym, że musieli spędzać czas na uspokajaniu rodziców” – dodaje inny. Warto zauważyć, że nie jest to jedyna sprawa tego typu, która miała miejsce w UK. Już kiedyś przytrafiła się podobna historia.

 

Ozonowanie klimatyzacji i więcej
Ozonowanie klimatyzacji i więcej
29,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Ozonowanie klimatyzacji (29,99 zł) z napełnieniem (od 89,99 zł) i więcej w ProfiAuto Serwis Mati-Trans w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz