Home Kategorie Zdrowie Czy czeka nas “trzecia fala” pandemii koronawirusa? Może ona trwać latami!

Czy czeka nas “trzecia fala” pandemii koronawirusa? Może ona trwać latami!

Czy czeka nas “trzecia fala” pandemii koronawirusa? Może ona trwać latami!

Tysiące nowych zakażeń, dziesiątki zmarłych – to przerażające dane. Tymczasem eksperci alarmują: czeka nas trzecia fala pandemii. Może być jeszcze straszniejsza niż to, czego doświadczamy teraz.

W “Gościu Wydarzeń” na pytania dotyczące epidemii odpowiadał premier Mateusz Morawiecki. Poza zapewnieniami, że jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność, a nasz rząd zrobił wszystko, co mógł, usłyszeliśmy również, że od soboty cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie. Wiele osób jest bardzo niezadowolonych z tego faktu.

Według słów premiera:

– “Na razie zakładamy następujący scenariusz: trzeba się przygotować na być może trzecią falę, czwartą falę. Kiedy będzie szczepionka? Tego nie wiemy. Drugi, może trzeci kwartał przyszłego roku” – stwierdził.

Wiele osób, szczególnie młodych, uważa, że koronawirus nie jest zagrożeniem, ponieważ większość przechodzi go bezobjawowo, a grono tzw. ozdrowieńców znacznie przekracza liczbę zgonów. Problem w tym, że tak nie jest.

Bardzo możliwe, że za nieodpowiedzialne zachowanie teraz, zapłacimy poważną cenę w przyszłości. Nadejdzie trzecia fala, która w Polsce może przyjąć formę niezbyt silnego, ale długotrwałego wzrostu zachorowań na inne ciężkie choroby, które będą następstwem zakażenia.

Dlatego “trzecia fala” może okazać się jeszcze bardziej niebezpieczna, bo zupełnie nieznana. Może też trwać latami i pochłonąć kolejne miliardy złotych. To jest największy problem.

Naukowcy z amerykańskiego CDC (Centrum Monitoringu Chorób) przypominają: nie obowiązuje prosty podział na chorych i zdrowych. To, że ktoś określany jest “ozdrowieńcem”, nie oznacza, że od teraz będzie w dobrej formie. Nie wiadomo jakie mogą być powikłania.

 

 

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
450,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny oczu od 99,99 zł i więcej opcji w Strefie Fotodepilacji i Modelowania Sylwetki w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz