Home Kategorie Ludzie Jacek Sasin nagrodzony za “szczególny wkład w rozwój gospodarczy Polski”

Jacek Sasin nagrodzony za “szczególny wkład w rozwój gospodarczy Polski”

Jacek Sasin nagrodzony za “szczególny wkład w rozwój gospodarczy Polski”

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, który w tym roku zasłynął przede wszystkim ze zmarnowania niemal 70 mln zł na wybory, które się nie odbyły, został laureatem Polskiego Kompasu.

Nagrody Złotego Kompasu to wyróżnienia przyznawane przez wydawnictwo Fratria, które stoi m.in. za serwisami wPolityce.pl czy wGospodarce.pl. Przyznawane są “osobom i firmom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju gospodarczego Polski“.

tym roku laureatem głównego wyróżnienia został minister aktywów państwowych Jacek Sasin. W bieżącym roku Sasin zasłynął przede wszystkim jako człowiek odpowiedzialny za organizację majowych wyborów-widmo – i to jemu przypisuje się odpowiedzialność za bezcelowe wydanie 70 mln złotych na druk kart wyborczych. Sam Jacek Sasin nie czuje się winny.

Sasin odpowiedzialny był również za tegoroczne negocjacje z górnikami. Zakończyły się one porozumieniem o stopniowym odejściu od węgla, które najprawdopodobniej zostanie odrzucone przez Komisję Europejską. Za co dokładnie Sasin może otrzymać nagrodę?

– “Za udowodnienie, że patriotyzm gospodarczy oznacza przede wszystkim sprawne podejmowanie odważnych i bezkompromisowych decyzji oraz działań, których celem nadrzędnym jest bezpieczeństwo kraju i obywateli, a także rozsądne łączenie w polityce antycovidowej zachowania bezpieczeństwa pracowników i utrzymania gospodarki” – ciekawe, prawda?

Sam Sasin podczas gali rozdania nagród chwalił podległe mu państwowe spółki.

– “Tak wiele lat Polacy byli trzymani w przeświadczeniu, że państwo nie ma swojej roli w gospodarce, że kapitał nie ma narodowości, że to dobrze, a każda własność państwa w gospodarce to relikt minionej epoki i powinno to być z gospodarki wyrugowane. Ten rok pokazał, że to niewłaściwe myślenie. Rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz jego polityka, która mówi, że polska własność i polski kapitał to najważniejsza rola w bezpieczeństwie Polaków” – mówił.

Co sądzicie o tej nagrodzie?

Skok w tandemie z 4200 m
Skok w tandemie z 4200 m
599,99 zł
750,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Szkolenie z lotem i skok ze spadochronem z wojskowego desantowca od 599,99 zł w Sky Force Polskim Centrum Spadochronowym

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz