Home Kategorie News Rząd stawia Polakom ultimatum. “Od tego zależy, czy wprowadzimy lockdown”
14.45K

Rząd stawia Polakom ultimatum. “Od tego zależy, czy wprowadzimy lockdown”

Rząd stawia Polakom ultimatum. “Od tego zależy, czy wprowadzimy lockdown”

Rząd postawił ultimatum. Jeśli podany przez rządzących warunek nie zostanie spełniony przez społeczeństwo, czeka nas drugi lockdown. Jeszcze gorszy niż poprzedni. Jesteście przygotowani?

Epidemia koronawirusa w Polsce jest coraz większym problemem. Adam Niedzielski nie ma wątpliwości, że ze względu na stale powiększającą się ilość zakażeń oraz zgonów, konieczne będzie wprowadzenie pewnych zmian w obchodach Bożego Narodzenia. Niewykluczone, że już niebawem nastąpi drugi lockdown, który może być gorszy nawet od pierwszego.

Anonimowy rozmówca “Dziennika” stwierdził, że w Rządzie mówi się już o tym, że jeśli do piątku tj. 31 października nie uda się zapanować nad epidemią, to prawdopodobnie niedługo później w kraju nastąpi pełny lockdown. Informator uważa, że obostrzenia w pierwszej kolejności dotkną szkoły.

– “Z rynku może zniknąć nawet 30 proc. lokali.” – twierdzi Maciej Kotecki z stowarzyszenia “Przyszłość dla Gastronomii”.

Maciej Kotecki uważa, że restauracje powinny otrzymać wsparcie ze strony Rządu. Jego zdaniem, spora część lokali do tej pory nie odrobiła strat z wiosny.

– “Dociążały ich obostrzenia sanitarne, a potem także ograniczenia związane z funkcjonowaniem żółtych i czerwonych stref.” – stwierdził.

Szef KPRM Michał Dworczyk w poniedziałek powiedział, że nie powinniśmy na razie spekulować na temat tego, co wydarzy się w przyszłości. Codziennie mają miejsce spotkania Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

– “Staramy się uniknąć lockdownu, na ten moment nie ma żadnych decyzji o nowych przepisach. Codziennie monitorujemy sytuację, patrzymy czy wcześniej wprowadzane obostrzenia przyniosły pozytywne skutki i czy ewentualnie nie trzeba podejmować nowych kroków. Na ten moment nie ma żadnych decyzji o nowych przepisach” – powiedział.

Pakiet zabiegów upiększających
Pakiet zabiegów upiększających
39,99 zł
149,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiety zabiegów upiększających na twarz od 39,99 zł w Derma SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz