Home Kategorie Ludzie Zdewastowano pomnik papieża Jana Pawła II. Ma na dłoniach krew

Zdewastowano pomnik papieża Jana Pawła II. Ma na dłoniach krew

Zdewastowano pomnik papieża Jana Pawła II. Ma na dłoniach krew

Zdewastowano pomnik papieża Jana Pawła II stojący w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornej. Władze gminy obwiniają uczestników protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.

Sobotniego wieczoru 24 października nieznani sprawcy zdewastowali pomnik Jana Pawła II znajdujący się w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornej. W wyniku dewastacji papież ma ręce pomazane czerwoną farbą. Zapewne miało to w sposób symboliczny pokazać, że ma krew na rękach.

Władze gminy obwiniają uczestników demonstracji przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który w czwartek 22 października uznał za niezgodny z konstytucją punkt 2 ustawy z 1993 o planowaniu rodziny dopuszczający możliwość terminacji ciąży w przypadku gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

Jan Paweł II był zdeklarowanym przeciwnikiem jakiejkolwiek formy dopuszczalności aborcji. Przez cały pontyfikat nauczał, że powinna być ona zakazana we wszystkich przypadkach. Pisał o tym w jednej ze swoich encyklik:

– “Ustawy, które dopuszczają bezpośrednie zabójstwo niewinnych istot ludzkich, poprzez przerywanie ciąży i eutanazję, pozostają w całkowitej i nieusuwalnej sprzeczności z nienaruszalnym prawem do życia, właściwym wszystkim ludziom, i tym samym zaprzeczają równości wszystkich wobec prawa.” – stwierdził.

Ponieważ z nauczania papieża Jana Pawła II wynika, że był on przeciwnikiem usuwania ciąży nawet w przypadkach, gdy jest wynikiem gwałtu lub skończy się śmiercią nowo narodzonego dziecka w męczarniach, niewykluczone, że ktoś ze strajkujących uznał, że ma on krew na rękach i postanowił to zilustrować w sposób nie pozostawiający wątpliwości. Gmina szuka sprawców wandalizmu.

– “O zniszczeniu pomnika poinformował burmistrza Kaźmierza Jańczuka w sobotę późnym wieczorem pan Tomasz Kowalski, mieszkaniec Konstancina-Jeziorny. Ręce figury Jana Pawła II zostały oblane czerwoną farbą. Późnym wieczorem burmistrz, jego zastępca – Ryszard Machałek i p. Tomasz Kowalski wyczyścili posąg. Policja poszukuje sprawcy (bądź sprawców)” – napisano.

Pakiet stomatologiczny
Pakiet stomatologiczny
79,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja i przegląd od 79,99 zł w Wojtanowska Dental Clinic – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz