Home Kategorie Ludzie Magdalena Ogórek nie wytrzymała, puściły jej nerwy. Ostro skomentowała protesty. “Wara od kościołów, bandyterko”

Magdalena Ogórek nie wytrzymała, puściły jej nerwy. Ostro skomentowała protesty. “Wara od kościołów, bandyterko”

Magdalena Ogórek nie wytrzymała, puściły jej nerwy. Ostro skomentowała protesty. “Wara od kościołów, bandyterko”

Gwiazda TVP Magdalena Ogórek w ostrych słowach skomentowała protesty, które odbyły się wczoraj pod polskimi kościołami w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającą przepisy aborcyjne.

Nie milkną echa po wczorajszych protestach, które odbyły się w miejscach kultu religijnego w całym kraju. Inicjatywę, za którą stoi m.in. Ogólnopolski Strajk Kobiet czy Fundacja Wolność od Religii, zatytułowano jako “Słowo na niedzielę”. Kobiety walczą o swoje prawa.

Zgodnie z zapowiedzią osoby niezgadzające się z zaostrzeniem przepisów aborcyjnych przez Trybunał Konstytucyjny rozpoczęły protesty pod polskimi kościołami. Przypomnijmy, że TK orzekł, że aborcja przeprowadzona ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z polską konstytucją. Kobiety są rozżalone tym, że kościół tak mocno popiera wyrok TK.

W wielu miejscach protesty doprowadziły do przemocy ze strony przedstawicieli środowisk nacjonalistycznych, z jaką musieli zmierzyć się manifestanci. Jej prawdziwą eskalację otrzymaliśmy w kościele pw. św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Tam członkowie ONR zrzucili ze schodów młodą kobietę.

O przeciwstawieniu się protestom konserwatyści informowali już przed ich rozpoczęciem. “Niech no tylko ta czerń spróbuje zakłócić jutro naszą Mszę Św. Wywleczemy z kościoła za kudły”, pisał m.in. historyk Stanisław Żerko. Eskalacja przemocy rośnie z dnia na dizeń.

– “Dzisiaj Koledzy ze Straży Marszu Niepodległości chronią kilka warszawskich kościołów przed zapowiadanymi profanacjami ze strony satanistycznej lewicy. Strzeżcie się tchórze, bo miecz sprawiedliwości już nad Wami wisi!“- mówił prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Moja parafia, św. Andrzeja Boboli w Warszawie“, pisała dziennikarka, publikując przy tym fotografię kościelnych murów, na których sprayem namalowano numer telefonu do fundacji Aborcja Bez Granic. Na drzwiach znajdziemy charakterystyczną błyskawicę, symbol strajku oburzonych kobiet. “Skandal, wstyd, profanacja. Wystarczy”, czytamy we wpisie współprowadzącej program “W kontrze“.

Jak łatwo się domyślić jej wypowiedź nie spotkała się z pozytywnym odzewem. Pod jej kontem pojawiło się wiele negatywnych komentarzy takich jak “Wara od ciał kobiet bandyterko!

 

 

Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
17,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Ozonowe odgrzybianie klimatyzacji z kontrolą sprawności układu za 17,99 zł i więcej opcji w JW 13 – 4 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz