Home Kategorie News Zaostrzenie restrykcji. Wyjście z domu tylko w uzasadnionych przypadkach! Spacer z psem nie dalej jak 500 metrów od domu!
47.58K

Zaostrzenie restrykcji. Wyjście z domu tylko w uzasadnionych przypadkach! Spacer z psem nie dalej jak 500 metrów od domu!

Zaostrzenie restrykcji. Wyjście z domu tylko w uzasadnionych przypadkach! Spacer z psem nie dalej jak 500 metrów od domu!

Sytuacja związana z pandemią staje się coraz trudniejsza. Dlatego rząd podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń i restrykcji. Wprowadzono godzinę policyjną.

W Czechach ostatniej doby wykryto ponad 10 tysięcy nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Sytuacja wciąż się nie poprawia, a premier Czech Andrej Babis uważa, że obecne obostrzenia nie pomagają. Dlatego rząd postanowił jeszcze zaostrzyć restrykcje i środki bezpieczeństwa.

Nowe obostrzenia w Czechach to:

  • godzina policyjna w godzinach od 21 do 5 rano (w trakcie godziny policyjnej mieszkańcy muszą udowodnić cel wyjścia z domu),
  • wyjście z domu możliwe tylko w kilku przypadkach – do sklepu, lekarza, spacer z psem maksymalnie 500 metrów od domu,
  • sklepy zamykane codziennie o 20, a w niedzielę nieczynne.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, ograniczenia te obecnie mają obowiązywać do 3 listopada, kiedy kończy się wprowadzony 5 października stan wyjątkowy. We wtorek, 27 października czeski rząd ma jednak przygotować wniosek do parlamentu o jego przedłużenie.

Od początku epidemii w Czechach na koronawirusa zmarło 2365 osób z Covid-19. Dane dotyczące ostatniego poniedziałku wskazują na 75 zgonów, ale te liczby najczęściej są weryfikowane w ciągu dnia. Łączny bilans zakażeń w kraju to 268 370.

Jak podaje PAP, odsetek pozytywnych wyników wśród wykonanych testów w niedzielę osiągnął rekordowe 34,43 proc. Z danych resortu wynika, że współczynnik R wskazujący, ile osób może zakazić jedna zainfekowana osoba, wynosi 1,36. Oznacza to spadek w ciągu miesiąca z 1,5. Nowe obostrzenia mają obniżyć ten współczynnik do 0,8.

Szczupłe ciało
Szczupłe ciało
129,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Liposukcja kawitacyjna: 3 zabiegi za 129,99 zł i więcej opcji w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz