Home Kategorie Życie Ataki na dziennikarzy podczas protestów ws. aborcji. Press Club Polska: to działania karalne. Ma rację

Ataki na dziennikarzy podczas protestów ws. aborcji. Press Club Polska: to działania karalne. Ma rację

Ataki na dziennikarzy podczas protestów ws. aborcji. Press Club Polska: to działania karalne. Ma rację

Rada Press Clubu Polska zaapelowała o nieatakowanie dziennikarzy przygotowujących relacje z protestów społecznych, przetaczających się przez Polskę. Reporterzy informują o atakach na dziennikarzy.

Protesty rozpoczęły się pod koniec ubiegłego tygodnia, po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia, w którym określono, że aborcja ze względu na nieodwracalne wady płodu jest niekonstytucyjna. Manifestacje trwały cały weekend w wielu miastach Polski, na poniedziałek zaplanowano blokowanie dróg, na piątek 30 października dużą manifestację w Warszawie.

Dziennikarze z rozmaitych redakcji alarmują od początku protestów, że są atakowani zarówno przez policjantów, ale także przez demonstrujących. W niedzielę wieczorem w Poznaniu o napaści informowali dziennikarze lokalnego oddziału TVP.

– “Samochód Telewizji Polskiej zatrzymał się na pasach, aby przepuścić demonstrantów wracających z protestu pod siedzibą poznańskiego oddziału Prawa i Sprawiedliwości. Pod adresem dziennikarza i operatora padły słowa obraźliwe słowa, a po chwili demonstranci uderzeniami i kopniakami zaczęli demolować samochód, a ktoś rzucił w pojazd szklaną butelką” – czytamy w relacji.

Także w Poznaniu policjanci użyli gazu łzawiącego przeciwko tłumowi protestujących, wśród poszkodowanych byli fotoreporterzy relacjonujący demonstrację.

O atakach na dziennikarzy – pomimo wyraźnego oznakowania, że wykonują obowiązki – napisała na Facebooku dziennikarka Radia Emaus, Gabriela Jelonek:

– “Naszych kolegów fotoreporterów na protestach policja traktuje gazem pieprzowym. Mimo, że są OZNACZENI (opaska odblaskowa PRESS na ręce), policja twierdzi, że nie są, dlatego dostali. Być może czas na kamizelki z napisem “prasa”, żeby być lepiej widocznym w tłumie” – stwierdziła.

Polmed: Pakiety badań laboratoryjnych dla grup wiekowych
Polmed: Pakiety badań laboratoryjnych dla grup wiekowych
69,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiety badań laboratoryjnych dla grup wiekowych od 69,99 zł - ponad 200 lokalizacji z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz