Home Kategorie Ludzie Papież o aborcji: to jak wynajęcie płatnego zabójcy. To wyjątkowo gorzkie słowa papieża

Papież o aborcji: to jak wynajęcie płatnego zabójcy. To wyjątkowo gorzkie słowa papieża

Papież o aborcji: to jak wynajęcie płatnego zabójcy. To wyjątkowo gorzkie słowa papieża

Papież Franciszek nie dopuszcza kompromisu ws. aborcji. Ojciec Święty jest przeciwnikiem usuwania ciąży nawet w sytuacji poważnego uszkodzenia płodu. To szok dla wielu wiernych.

– “Czy jest zgodne z prawem wynajęcie płatnego zabójcy, aby rozwiązać problem?” – pytał papież Franciszek podczas konferencji poświęconej tematyce aborcji w przypadku wykrycia wad płodu. – “Każde dziecko jest darem, który zmienia historię rodziny i to dziecko musi zostać powitane, kochane. Trzeba się o nie troszczyć” – dodaje.

Papież zaznaczył, że – “żadna istota ludzka nie może nie pasować do życia” -. Franciszek przekonywał również, że nawet w sytuacjach, w których dziecko może nie przeżyć długiego okresu, opieka medyczna nie jest stratą czasu, a pozwala rodzicom przygotować się na jego śmierć.

Przywódca Kościoła w środę odniósł się również do eutanazji, którą nazwał “porażką wszystkich“.

– “Jesteśmy powołani do tego, by nigdy nie opuszczać tych, którzy cierpią. Nigdy nie możemy się poddawać – musimy otoczyć ich opieką i miłością, aby przywrócić im nadzieję” – napisał na Twitterze. Była to reakcja na eutanazję, której poddano 17-letnią Holenderkę, która zmagała się z traumą po gwałcie i serią dolegliwości psychofizycznych.

Dla wielu osób, słowa papieża Franciszka mogą być szokujące. Do tej pory był on raczej osobą, stojącą po stronie wiernych i zmian zachodzących na świecie. Wspierał między innymi osoby homoseksualne.

 

 

 

Masaż klasyczny, tajski i inne
Masaż klasyczny, tajski i inne
79,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany godzinny masaż od 79,99 zł w salonie Kosmetyka z Sercem i Mini Spa w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz